Teška nesreća kod Runovića

16.11.2017.

Ilustracija

Autom oborio dvoje djece na biciklima, jedno smrtno stradalo, drugo ozlijeđeno

U utorak u 20.20 sati (22.8.2017.) u mjestu Slivno u općini Runovići osobno vozilo oborilo je dvoje djece koji su upravljali biciklima.

Kako se doznaje iz Policijske uprave splitsko-dalmatinske, jedno dijete smrtno je stradalo, a drugo je zadobilo lakše tjelesne ozljede.

Zamjenik Općinskog državnog odvjetnika rukovodi očevidom.

Neslužbeno se doznaje da je poginuo dvanaestogodišnji dječak, dok je osmogodišnja djevojčica prebačena u splitsku bolnicu.

Izvor: slobodnadalmacija.hr

Tramvaj je električno vozilo za gradski prijevoz putnika koje se kreće po tračnicama. Glavni pogon ostvaruje preko elektromotora koji mogu biti istosmjerni serijski motori ili trofazni asinkroni motori.

Najdulja tramvajska linija na svijetu je "Belgijski obalni tramvaj", koji povezuje pet primorskih općina i gradova - od flamanske općine Knokke, pa sve do valonskog gradića Adinkerke. Ukupna dužina ove međugradske linije je 68 km.