Budi "Prijatelj djece u prometu"

Prijatelji djece u prometu su, po odabiru učenika, najuspješniji profesori za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika srednjih škola putem Prometne Učilice.

Pet najuspješnijih profesora za ovu školsku godinu osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još dva profesora srednjih šklola svojim su doprinosom zavrijedili plaketu "Prijatelj djece u prometu".

Profesori nagrađeni prijenosnim računalom i Plaketom (poredak po broju osvojenih bodova)
  1. Tatjana Stranjak - III. gimnazija Osijek
  2. Sanja Pavlović-Šijanović - Gimnazija Vukovar
  3. Vesna Pisačić- Srednja škola Zlatar
  4. Ivan Potesak - Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar
  5. Tanja Grizelj-Smoday - Obrtničko - industrijska škola u Imotskom

Profesori kojima je dodijeljena plaketa "Prijatelj djece u prometu" (poredak po abecedi)
  • Stjepan Pisačić - Srednja škola Zlatar
  • Željko Toth - Obrtnička i industrijska graditeljska škola Zagreb
Uvedite u svoju školu nultu stopu stradanja djece u prometu! Potaknite učenike da uz Prometnu Učilicu bezbrižno odrastaju.

Da djeca najviše stradavaju kao putnici u automobilima roditelja?

Od 26-oro poginule djece u 2011. godini, njih 13 stradalo je kao putnici u vozilima svojih roditelja, 11 kao pješaci i 2 kao vozači bicikla.