Budi "Prijatelj djece u prometu"

Prijatelji djece u prometu su, po odabiru učenika, najuspješniji profesori za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika srednjih škola putem Prometne Učilice.

Pet najuspješnijih profesora za za školsku godinu 2020/2021. osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još dva profesora srednjih šklola svojim su doprinosom zavrijedili plaketu "Prijatelj djece u prometu".

Profesori nagrađeni prijenosnim računalom i Plaketom (poredak po broju osvojenih bodova)
  1. Tatjana Stranjak - III. gimnazija Osijek
  2. Sanja Pavlović-Šijanović - Gimnazija Vukovar
  3. Vesna Pisačić- Srednja škola Zlatar
  4. Ivan Potesak - Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar
  5. Tanja Grizelj-Smoday - Obrtničko - industrijska škola u Imotskom

Profesori kojima je dodijeljena plaketa "Prijatelj djece u prometu" (poredak po abecedi)
  • Stjepan Pisačić - Srednja škola Zlatar
  • Željko Toth - Obrtnička i industrijska graditeljska škola Zagreb

Tri najuspješnija profesora osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još devet profesora svojim doprinosom zavrijedili su plaketu "Prijatelj djece u prometu" za školsku godinu 2021./2022. .

1. Sanja Pavlović-Šijanović - Gimnazija Vukovar
  2. Ivan Potesak - Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar
  3. Tatjana Stranjak - III. gimnazija Osijek
Profesori kojima je dodijeljena plaketa "Prijatelj djece u prometu" (poredak po abecedi)
  • Iva Bojčić - Industrijska strojarska škola, Zagreb
  • Katarina Ćaćić - Elektrostrojarska obrtnička škola Zagreb
  • Tanja Grizelj-Smoday - Obrtničko industrijska škola u Imotskom
  • Anica Leventić - Elektrotehnička i prometna škola Osijek
  • Stjepan Pisačić - Srednja škola Zlatar
  • Vesna Pisačić - Srednja škola Zlatar
  • Ivana Šutalo Dujmenović - Industrijska strojarska škola, Zagreb
  • Sanda Šutalo - Tehnička škola Karlovac
  • Željko Toth - Graditeljska tehnička škola Zagreb

Tri najuspješnija profesora osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još sedam profesora svojim doprinosom zavrijedili su plaketu "Prijatelj djece u prometu" za školsku godinu 2022./2023..

1. Ivan Potesak - Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar
  2. Sanja Pavlović-Šijanović - Gimnazija Vukovar
  3. Ana Gusak Mikac - III. gimnazija Osijek
  • Sanja Ajman Filipčić - Elektrotehnička škola, Zagreb
  • Katarina Ćaćić - Elektrostrojarska obrtnička škola Zagreb
  • Dijana Fric - Ekonomska i trgovačka škola Čakovec
  • Andreja Koščak Lacković - Strojarska i prometna škola Varaždin
  • Mihaela Jazvec - Srednja škola Oroslavje
  • Vesna Pisačić - Srednja škola Zlatar
  • Davor Šijanović - Gimnazija Vukovar

Tri najuspješnija profesora osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još osam profesora svojim doprinosom zavrijedili su plaketu "Prijatelj djece u prometu" za školsku godinu 2023./2024..

1. Sanja Pavlović-Šijanović - Gimnazija Vukovar
  2. Vesna Pisačić - Srednja škola Zlatar
  3. Darko Liptak - III. gimnazija Osijek
  • Mihaela Jazvec - Srednja škola Oroslavje
  • Anica Hlišć - Tehnička škola Čakovec
  • Dijana Fric - Ekonomska i trgovačka škola Čakovec
  • Ivan Potesak - Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar
  • Andreja Koščak Lacković - Strojarska i prometna škola Varaždin
  • Davor Šijanović - Gimnazija Vukovar
  • Marijana Balić Lovrec - Strojarska i prometna škola Varaždin
  • Vlatka Slunjski Piskač - Strojarska i prometna škola Varaždin

Uvedite u svoju školu nultu stopu stradanja djece u prometu! Potaknite učenike da bezbrižno odrastaju uz Prometnu Učilicu .

Hrvatska je među zemljama s najvećim stopom pada stradalih na cesti. U 2020. je, u usporedbi s 2019., smanjen broj prometnih nesreća s poginulima za 23,3 posto, s ozlijeđenim osobama za 20,6 posto, s materijalnom štetom za 15,2 posto. Uz to je bilo osam posto manje prometa, a 20,2 posto manje poginulih na cestama.