Elektrotehnička škola Zagreb

8.3.2024.
Zapaženi rezultati na 6. Državnom natjecanju. Vidimo se na jesen!

Elektrotehnička škola drugu godinu sudjeluje na državnom natjecanju Prometne Učilice te je zauzela 16. mjesto u ukupnom poretku srednjih škola.

Učenici su pokazali veliki interes za natjecanjem te planiramo i u budućnosti nastaviti sudjelovati u ovom hvalevrijednom projektu preventivnog programa.

Velike pohvale svim učenicima koji su sudjelovali, a posebno pohvalila učeniku Renatu Dubravcu koji je zasluženo osvojio zahvalnicu, ali je u međuvremenu promijenio svoj izbor Škole.

Ravnatelj škole Renato Matejaš je voditeljici Natjecanja u školi, stručnoj suradnici i pedagoginji, Sanji Ajman Filipčić uručio zahvalnicu za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika srednjih škola putem Prometne Učilice.

Čestitamo i zahvaljujemo na sudjelovanju!

Prva vozačka dozvola izdana je u Francuskoj 1901. godine.

Prva vozačka dozvola u RH izdana je 1910. godine zagrebačkom trgovcu Ferdinandu Budickom.

Samo 4 godine kasnije, 1914., u Hrvatskoj vozačku dozvolu po prvi put dobiva i žena, Alma pl. Balley.