Kako se prijaviti na Prometnu Učilicu

1) prijava na Prometnu Učilicu korištenjem AAI@EduHr pristupnih podataka Ovaj način pristupa Prometnoj Učilici namijenjen je za učenike i nastavnike, a koji za pristup koriste AAI@EduHR korisničke podatke koji se dobivaju u školi  od  nastavnika ili administratora imenika.

Upute za učenike

• Odaberi "plavu prijavu" i zatim upiši svoje korisničko ime i lozinku.
  • Nakon prijave obavezno provjeri svoje podatke. Ako tvoji AAI@EduHR podaci nisu  točni (prijavio/la si se u Prometnu Učilicu, ali tamo su tvoji stari podaci, piše da si još uvijek u 2. razredu) možeš ih ispraviti  sam/a.
  •  Klikni na „Prijava“ pa na „Moj profil“ i odaberi točan razred i odjeljenje.
  • Samo učenici s ispravnim podacima moći će osvojiti nagrade.

Upute za nastavnike

• Odaberite "plavu prijavu" i zatim upišite svoje korisničko ime i lozinku.
  • Koristite poučne sadržaje i zadatke u nastavi.
  • Uključite svoje učenike i pomozite im u natjecanju.
  • Verificirajte podatke učenika koji Prometnoj Učilici pristupaju bez AAI@EduHR korisničkih podataka i omogućite im da se natječu.
  • Pratite napredak i uspjeh svojih učenika na državnom natjecanju.

2) prijava korisničkim podacima dobivenim registracijom na Prometnoj Učilici

Ovaj način prijave namijenjen je učenicima koji nemaju svoje AAI@EduHr korisničke podatke, a koji su se registrirali ovdje na Prometnoj Učilici. Također, namijenjena je i za roditelje koji žele učiti, provjeriti svoje znanje i aktivnos sudjelovati u prometnom odgoju svoje djece.

Odaberi "zelenu prijavu" i zatim upiši svoje korisničko ime i lozinku.

Klikni na „Prijava“ pa na „Moj profil“,  upiši sve obvezne podatke i zaključaj svoj profil.

Nakon toga zamoli nekog od svojih nastavnika da putem posebne stranice na Prometnoj Učilici izvrši pregled i potvrdu ispravnosti podataka iz tvojeg profila.

Kada nastavnik potvrdi ispravnost tvojih podataka, s ovako dobivenim korisničkim podacima možeš sudjelovati na državnom natjecanju

3) registracija na Prometnu Učilicu

Na glavnom meniju odaberi opciju „Prijava“, a nakon toga „Registraciju novog korisnika“.Prilikom registracije  trebaš unijeti svoje korisničko ime, mail adresu i lozinku. Zapamti ili još bolje -  zapiši ove podatke.

Nakon obavljene registracije, obavezno dopuni svoje podatke

Klikni na „Prijava“ pa na „Moj profil“ i obavezno upiši:

·    svoje ime i prezime
·    mjesto i svoju adresu stanovanja
·    ime škole koju pohađaš
·    točan razred i odjeljenje kojem pripadaš

Samo učenici s popunjenim i ispravnim podacima moći će koristiti sve sadržaje Prometne Učilice, sudjelovati u natjecanju i osvojiti nagrade.

Nacionalni program sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske, temeljni je dokument i platforma za podizanje razine sigurnosti cestovnog prometa u našoj državi  na višu, prihvatljiviju razinu od sadašnje. Nacionalni program na području naše države postoji od 1994. godine.

U razdoblju od prihvaćanja provedbe prvog Nacionalnog programa do danas dogodilo se niz promjena u prometu na cestama u Republici Hrvatskoj. Stanje sigurnosti cestovnog prometa u Hrvatskoj znatno se poboljšalo.

Od 1.321 poginulih osoba u 1989. godini do 317 poginulih u 2018. godini, uz izuzetno veliko povećanje broja vozila, vozača i prometnih tokova - podatak je koji se mora respektirati.