Budi "Prijatelj djece u prometu"

Prijatelji djece u prometu su, po odabiru učenika, najuspješniji učitelji i nastavnici za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice.

Pet najuspješnijih učitelja i nastavnika za ovu školsku godinu osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još osam učitelja i nastavnika svojim doprinosom zavrijedili su plaketu "Prijatelj djece u prometu".

Učitelji i nastavnici nagrađeni prijenosnim računalom i Plaketom (poredak po broju osvojenih bodova)
  1. Jeronim Petrović - OŠ Trnjanska Zagreb
  2. Branimir Štimec - OŠ Vinica
  3. Elvira Špelić Vidović - OŠ Žakanje
  4. Davorin Novosel - OŠ Prečko Zagreb
  5. Mato Šimunović - OŠ Ivana Gorana Kovačića Staro Petrovo Selo
Učitelji i nastavnici kojima je dodijeljena plaketa "Prijatelj djece u prometu" (poredak po abecedi)
  • Anđelka Barlek - OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec
  • Sada Bašagić - OŠ Vladimir Deščak
  • Nela Beronja - OŠ Kamen - Šine Split
  • Zora Čatipović - OŠ "Mejaši" Split
  • Muzafer Osmani - OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Orahovica
  • Antun Petrlić - III. OŠ Bjelovar
  • Zrinka Šimičić - OŠ Rajić
  • Bojana Trivanović - OŠ Sesvetska Sopnica

Uvedite u svoju školu nultu stopu stradanja djece u prometu! Potaknite učenike da uz Prometnu Učilicu bezbrižno odrastaju.

U Zagrebu je konjski tramvaj uveden 5. rujna 1891. godine. Imao je vozni park od 10 otvorenih i 6 zatvorenih kola, a do 1910. godine povećao se na ukupno 38 kola. Prvi električni tramvaj pušten je u promet 18. kolovoza 1910. godine.

Danas, tramvajska mreža ima ukupnu dužinu od 116 km (širina tramvajskog kolosjeka je 1000 mm).