Budi "Prijatelj djece u prometu"

Prijatelji djece u prometu su, po odabiru učenika, najuspješniji učitelji i nastavnici za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice.

Pet najuspješnijih učitelja i nastavnika za školsku godinu 2020./2021. osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još osam učitelja i nastavnika svojim doprinosom zavrijedili su plaketu "Prijatelj djece u prometu".

Učitelji i nastavnici nagrađeni prijenosnim računalom i Plaketom (poredak po broju osvojenih bodova)
  1. Jeronim Petrović - OŠ Trnjanska Zagreb
  2. Branimir Štimec - OŠ Vinica
  3. Elvira Špelić Vidović - OŠ Žakanje
  4. Davorin Novosel - OŠ Prečko Zagreb
  5. Mato Šimunović - OŠ Ivana Gorana Kovačića Staro Petrovo Selo
Učitelji i nastavnici kojima je dodijeljena plaketa "Prijatelj djece u prometu" (poredak po abecedi)
  • Anđelka Barlek - OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec
  • Sada Bašagić - OŠ Vladimir Deščak
  • Nela Beronja - OŠ Kamen - Šine Split
  • Zora Čatipović - OŠ "Mejaši" Split
  • Muzafer Osmani - OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Orahovica
  • Antun Petrlić - III. OŠ Bjelovar
  • Zrinka Šimičić - OŠ Rajić
  • Bojana Trivanović - OŠ Sesvetska Sopnica

Tri najuspješnija učitelja i nastavnika osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još dvanaest učitelja i nastavnika svojim doprinosom zavrijedili su plaketu "Prijatelj djece u prometu" za školsku godinu 2021./2022. .

1. Davorin Novosel - OŠ Prečko Zagreb
  2. Jeronim Petrović - OŠ Trnjanska Zagreb i OŠ Ivana Gundulića Zagreb
  3. Dajana Sabolić - OŠ August Cesarec Špišić Bukovica
  • Sada Bašagić - OŠ Vladimir Deščak
  • Ivanka Cvetko - OŠ Jakovlje
  • Zora Čatipović - OŠ "Mejaši" Split
  • Ana Majić - OŠ Ivana Kukuljevića Sisak
  • Marko Mihaljinec - OŠ Matije Gupca Gornja Stubica
  • Mihaela Novak - OŠ Šenkovec Čakovec
  • Zrinka Šimičić - OŠ Jasenovac, OŠ Rajić, Katolička OŠ u Novskoj
  • Mato Šimunović - OŠ I. G. Kovačića Staro Petrovo Selo
  • Marijana Škvorc - OŠ fra Kaje Adžića Pleternica
  • Elvira Špelić Vidović - OŠ Žakanje
  • Branimir Štimec - OŠ Vinica
  • Bojana Trivanović - OŠ Sesvetska Sopnica

Uvedite u svoju školu nultu stopu stradanja djece u prometu! Potaknite učenike da uz Prometnu Učilicu bezbrižno odrastaju.

Hrvatska je među zemljama s najvećim stopom pada stradalih na cesti. U 2020. je, u usporedbi s 2019., smanjen broj prometnih nesreća s poginulima za 23,3 posto, s ozlijeđenim osobama za 20,6 posto, s materijalnom štetom za 15,2 posto. Uz to je bilo osam posto manje prometa, a 20,2 posto manje poginulih na cestama.