Djeca u javnom prijevozu i školskim autobusima

Prometna sredstva i prometni znakovi javnog prijevoza

Korisni savjeti za putovanje javnim prijevozom

Čekanje na stajalištima javnog prijevoza

Pristojno ponašanje u sredstvima javnog prijevoza

Što se ne smije raditi kad putujemo javnim prijevozom

Javni prijevoz putnika i sredstva javnog prijevoza

Opasnosti kretanja uz tramvajsku prugu

Tramvaj i vožnja tramvajem

Korištenje slušalica u prometu tramvajem

Vožnja djece u školskom autobusu

Ulazak i izlazak iz školskog autobusa

Vožnja djece u prijevoznim sredstvima javnog prijevoza putnika

Savjeti za roditelje: Djeca u javnom prijevozu putnika

Nacionalni plan sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske, temeljni je dokument i platforma za podizanje razine sigurnosti cestovnog prometa u našoj državi na višu, prihvatljiviju razinu od sadašnje. Nacionalni program na području naše države postoji od 1994. godine.

U razdoblju od prihvaćanja provedbe prvog Nacionalnog programa do danas dogodilo se niz promjena u prometu na cestama u Republici Hrvatskoj. Stanje sigurnosti cestovnog prometa u Hrvatskoj znatno se poboljšalo.

Od 1.321 poginulih osoba u 1989. godini do 237 poginulih u 2020. godini, uz izuzetno veliko povećanje broja vozila, vozača i prometnih tokova - podatak je koji se mora respektirati.  Na žalost u 2021. godini zabilježen je porast stradalih u odnosu na prethodnu godinu.