Najuspješniji voditelji i škole

30.1.2023.

Čestitamo nagrađenim učiteljima i ravnateljima škola te dobitnicima plakete "Prijatelj djece u prometu"!

Pored nagrada za iskazano znanje učenika Prometna Učilica nagrađuje i najuspješnije učitelje mentore za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu kod učenika osnovnih škola.

Tri najuspješnija učitelja i nastavnika osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još dvanaest učitelja i nastavnika svojim doprinosom zavrijedili su plaketu "Prijatelj djece u prometu" za školsku godinu 2022./2023..

Poredak učitelja/nastavnika koji su nagrađeni prijenosnim računalom i plaketom "Prijatelj djece u prometu":

1. Stjepan Branilović - OŠ Prečko Zagreb
  2. Ana Majić - OŠ 22.lipnja Sisak i OŠ Ivana Kukuljevića Sisak
  3. Sada Bašagić - OŠ Vladimir Deščak

Poredak i kompletan popis "Prijatelja djece u prometu", učitelja i nastavnika osnovnih škola u školskoj godini 2022./2023. možete pogledati OVDJE.

Za ostvarene rezultate tri najuspješnije škole osvojile su pehar.

1. OŠ Pirovac
  2. OŠ Prečko Zagreb
  3. OŠ Ivana Kukuljevića Sisak

Nagrađenim učiteljima, nastavnicima, ravnateljima škola te dobitnicima plakete "Prijatelj djece u prometu" čestitamo na izvrsnosti i ostvarenim rezultatima. Zahvaljujemo na Vašem radu i zalaganju kako bi svoje učenike čim bolje poučili prometnoj kulturi i poželjnom ponašanju u prometu.

Nacionalni plan sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske, temeljni je dokument i platforma za podizanje razine sigurnosti cestovnog prometa u našoj državi na višu, prihvatljiviju razinu od sadašnje. Nacionalni program na području naše države postoji od 1994. godine.

U razdoblju od prihvaćanja provedbe prvog Nacionalnog programa do danas dogodilo se niz promjena u prometu na cestama u Republici Hrvatskoj. Stanje sigurnosti cestovnog prometa u Hrvatskoj znatno se poboljšalo.

Od 1.321 poginulih osoba u 1989. godini do 237 poginulih u 2020. godini, uz izuzetno veliko povećanje broja vozila, vozača i prometnih tokova - podatak je koji se mora respektirati.  Na žalost u 2021. godini zabilježen je porast stradalih u odnosu na prethodnu godinu.