Najuspješniji voditelji Natjecanja i škole

19.2.2021.

Čestitamo nagrađenim učiteljima, nastavnicima, ravnateljima, školama te dobitnicima plakete "Prijatelj djece u prometu"

Pored nagrada za iskazano znanje učenika, ove godine uveli smo posebne nagrade za doprinos učitelja i nastavnika u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola.

Pet najuspješnijih učitelja i nastavnika za ovu školsku godinu osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još osam učitelja i nastavnika svojim doprinosom zavrijedili su plaketu "Prijatelj djece u prometu".

Poredak učitelja i nastavnika koji su nagrađeni prijenosnim računalom i plaketom "Prijatelj djece u prometu":

1. Jeronim Petrović - OŠ Trnjanska Zagreb
  2. Branimir Štimec - OŠ Vinica
  3. Elvira Špelić Vidović - OŠ Žakanje
  4. Davorin Novosel - OŠ Prečko Zagreb
  5. Mato Šimunović - OŠ Ivana Gorana Kovačića Staro Petrovo Selo

Poredak i kompletan popis "Prijatelja djece u prometu" za osnovne škole u školskoj godini 2020/2021. možete pogledati OVDJE.

Za ostvarene rezultate tri najuspješnije škole osvojile su pehar.

1. OŠ Vinica
  2. OŠ Ivana Gorana Kovačića Staro Petrovo Selo
  3. OŠ Bariše Granića Meštra Baška Voda

Nagrađenim učiteljima, nastavnicima, ravnateljima i školama te dobitnicima plakete "Prijatelj djece u prometu" čestitamo na ostvarenim rezultatima te na radu i zalaganju kako bi svoje učenike čim bolje poučili prometnoj kulturi i poželjnom ponašanju u prometu. Hvala!

Nicolas-Joseph Cugnot, poznati francuski inžinjer i izumitelj, je 1769. godine konstruirao prvo vozilo na parni pogon

Eksperimentirajući s radnim modelima vozila namijenjenim za prijevoz topova na parni pagon za potrebe francuske vojske, uspješno je riješio problem prijenosa snage pare preko klipa u kružno kretanje.

Vozilo je navodno težilo 2.5 tone, a prema nekim izvorima moglo se kretati brzinom od 2.25 milja na sat.