Priznanja za OŠ Jakovlje

17.2.2023.
Ivanki Cvetko plaketa "Prijatelj djece u prometu" za šk.g. 2022./2023.

Čak 134 učenika iz OŠ Jakovlje uključilo se na 14. Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa na Prometnoj Učilici.

Zasluga je to nastavnice informatike Ivanke Cvetko koja je po odabiru učenika zaslužila plaketu "Prijatelj djece u prometu".  Koliko je vrijedno ovo priznanje govori činjenica kako je plaketu ove godine ponijelo samo za 15 najuspješnijih učitelja i nastavnika za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice.

Renato Dubravac, učenik 8.A razreda ostvario je najbolji rezultat u cijeloj školi za što mu je uručena pohvalnica.

Priznanja je uručila policijska službenica PU Zagrebačke Dubravka Petrović, a pohvalnicu u ime škola je primila pedagog Doris Jaučić.

Čestitamo na postignutim rezultatima i zahvaljujemo na sudjelovanju.

Obilježeni pješački prijelaz je dio kolničke površine namijenjen za prelaženje pješaka preko kolnika.

Ako u prometu sudjeluješ kao biciklist, preko obilježenog pješačkog prijelaza moraš prijeći kao pješak, gurajući bicikl pored sebe, jer bicikl je vozilo.