Osnovna škola Pirovac

20.2.2023.
Škola je državni prvak u natjecanju Prometne Učilice

Prenosimo objavu portala ŠIBENIKIN o velikom uspjehu učenika i nastavnice iz Osnovne škole Pirovac

Učenici  Osnovne škole Pirovac prvi su put, na poticaj učiteljice Martine Radnić, sudjelovali i osvojili prvo mjesto na Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa koje je organizirano u razdoblju od 1.10. do 18.12.2022.

Učenici nižih (3. i 4.) i viših (5., 6., 7. i 8. ) razreda prijavili su se kako bi provjerili svoje znanje te naučili i nešto novo o prometnim pravilima. Natjecanje znanja provodilo se u tri kategorije – najbolji učenici, najbolje razredno odjeljenje i najbolje škole.

Neki od učenika razrednih odjeljenja, po iskazanom znanju, ušli su u TOP 30 učenika u Hrvatskoj.

Pored nagrada za iskazano znanje učenika Prometna Učilica nagrađuje i najuspješnije učitelje mentore za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu kod učenika osnovnih škola te je učiteljica Martina Radnić svojim doprinosom zavrijedila plaketu ‘Prijatelj djece u prometu’ za školsku godinu 2022./2023.

Na kolniku je zabranjeno igranje, vožnja dječjim biciklom, romobilom i rolama, kao i sanjkanje, skijanje i sl.?