Pohvalnice na Dan škole OŠ Barilović

5.5.2022.
O prometnoj kulturi i propisima pitajte Nelu i Nikol!

Pohvalnice Prometne Učilice dobile su učenice Nela i Nikol Škrtić iz Osnovne škole Barilović. Pohvalnice su im podijeljene na Dan škole 4. svibnja 2022. koji se obilježava sportskim aktivnostima i na kojem su prisutni svi učenici škole te većina roditelja.

Nela iz 7. razreda je imala najviše bodova u školi, a Nikol je ostvarila 18. najbolji rezultat među svim učenicima trećih razreda u RH na 13. Državnom natjecanju.

U školi uvijek koriste ovu svečanu prigadu da se zahvale svojim najuspješnijim učenicima iz različitih područja.

Na fotografiji su učenice zajedno sa ravnateljicom Vesnom Car.

Čestitamo Neli i Nikol!

Prvi «moderni» cestovni semafor (crvena i zelena prometna svjetla za upravljanje prometom) postavljen je 1914. godine u Clevelandu, SAD.

Prvi prometni semafor za željeznički promet osmišljen je 1868. godine, u Engleskoj. Patentirao ga je željeznički stručnjak J.P. Knight.