OŠ Vladimira Becića Osijek

20.2.2023.
Lotar najbolji između 61 natjecatelja iz škole.

Čak 61 učenik iz škole uključio se na ovogodišnje Državno natjecanje iz poznavanja prometnih propisa za osnovnoškolce.

Škola je ostvarila zapažen rezultat, a Lotar Bogdanović, učenik 5.A razreda imao je najbolji rezultat između svih.

Čestitamo na rezultatima i zahvaljujemo se na sudjelovanju. Na jesen, na sljedećem Natjecanju želimo još bolje rezultate.

Slijepe osobe, kad samostalno sudjeluju u prometu, trebaju nositi bijeli štap ili koristiti psa vodiča kao znak raspoznavanja

Inače, za slijepe osobe koristi se sustav taktilnih površina na pješačim površinama i to promjenom u teksturi površine pješačke staze, što pomaže slijepim osobama da detektiraju lokacije javnih sadržaja.

Za pomoć kod raspoznavanja pješačke staze koriste se prirodne linije upozorenja i taktilni pojasi za upozorenje.