OŠ Trnjanska Zagreb

28.2.2024.
Učitelju plaketa "Prijatelj djece u prometu", školi i učenici pohvalnica

Petra Duić učenica 6.A razreda ostvario je najbolji rezultat u školi na 15. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa.

Ravnateljica škole Nada Šimić primila je pohvalnicu Prometne Učilice za osvojeno 17. mjesto između svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Učitelj Jeronim Petrović osvojio je 2. mjesto među učiteljima te je nagrađen s prijenosnim računalom i plaketom "Prijatelj djece u prometu" za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice.

Čestitamo!

Prvi «moderni» cestovni semafor (crvena i zelena prometna svjetla za upravljanje prometom) postavljen je 1914. godine u Clevelandu, SAD.

Prvi prometni semafor za željeznički promet osmišljen je 1868. godine, u Engleskoj. Patentirao ga je željeznički stručnjak J.P. Knight.