OŠ "Prof. Blaž Mađer" Novigrad Podravski

27.2.2024.
Vidi iz 5.A Pohvalnica, a učiteljici Zahvalnica. Čestitamo.

Učiteljica tehničke kulture i informatike Božica Ruk dostavila nam je fotografiju i tekst s dodjele priznanja Prometne Učilice, te ih prenosimo u cijelosti:

Učenici OŠ "Prof. Blaž Mađer" Novigrad Podravski su i ove godine sudjelovali su na 15. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa.

Čestitamo Vidi Klasan, učenici 5.A razreda koja je ostvarila najbolji rezultat u našoj školi. Ponosni smo na našu Vidu.

Učiteljica Božica Ruk je za svoj rad i mentorstvo primila Zahvalnicu Prometne Učilice.

Čestitamo i nadamo se još boljim rezultatima na jesen na 16. Državnom natjecanju.

U rujnu davne 1924. godine talijanski kralj je otvorio prvu dionicu autoceste na svijetu, između Milana i Varesea.

No, sama ideja ceste s obilježjem autoceste nastala je u Njemačkoj. U Hrvatskoj je prva dionica autoceste otvorena na dionici Zagreb - Karlovac 29. prosinca 1972. godine.