Podjela nagrada u OŠ Prečko

17.2.2023.
Visoka razina uključenosti za sigurno sudjelovanje učenika u prometu. Bravo za učenike i nastavnike!

Puno je razloga za zadovoljstvo u Osnovnoj školi Prečko zbog postignutih rezultata na 14. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa na Prometnoj Učilici.

Školu pohađa 476 učenika, a čak 346 ih se uključilo u Natjecanje te su ostvarili iznimne rezultate. Zajedno su skupljali bodove za školu te su u konkurenciju svih škola u RH osvojili 2. mjesto i pehar koji je uručen ravnateljici Jadranki Ostarčević

U zahtjevnoj konkurenciji najboljih razrednih odjela učenici 4.A osvojili su izvrsno 6. mjesto, a učenici 3.B osmo mjesto među svim razrednim odjelima u RH.

U pojedinačnim konkurencijama učenika po razredima posebno dobre rezultate ostvarili su:

Među četvrtim razredima tri su nagrade završile u 4.C razredu i to za 1. mjesto Korini Popović,  za 4. mjesto Juri Pejić, za 8. mjesto Petri Puntarić.

Među drugim razredima 3. mjesto osvojila je Doris Granić, 7. mjesto Filip Ćurić oboje iz 2.A za što su im uručene nagrade i diplome.

Učenica 8.B Eva Tkalić zauzela je izvrsno 4. mjesto u kategoriji SuperStar pa joj je za malo izmakla vrijedna nagrada.

Veći broj učenika primio je pohvalnice.

Nagrade i priznanja je podjelila djelatnica PU Zagreb, Martina Hajdarović Dragičević. Na podjeli su uz predstavnike razrednih odjela bili i nastavnici Davorin Novosel i Stjepan Banilović, ravnateljica Jadranka Ostarčević, te predstavnik vijeća roditelja Davor Jovičić

Ovako dobri rezultati u svim kategorijama ne bi bili mogući bez posebnog truda i zalaganja nastavnika Stjepana Branilovića koji je među svim nastavnicima u RH osvojio prvo mjesto i plaketu "Prijatelj djece u prometu" za izuzetan doprinos u promicanju prometne kulture po izboru učenika te nagrađen prijenosnim računalom.

Čestitke svim nagrađenima i pohvaljenima. Zahvaljujemo na sudjelovanju i vidimo se na jesen na 15. Državnom natjecanju!

Najmanji udio prometnih nesreća s poginulim i teže ozlijeđenim osobama dogodio se na autocestama u iznosu od 4 % i lokalnim cestama u iznosu od 2 %