OŠ Matije Gupca Gornja Stubica

6.3.2024.
Brojne nagrade učenicima petog i osmog razreda

U školi su organizirali dodjelu priznanja i nagrada sudionicima 15. Državnog natjecanja u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce.

Nagrađeni su:

• Leona Ivanić iz 5.B razreda, za osvojeno 2. mjesto  nagrađena je akcijskom kamerom i  diplomom,
  • Gabriel Lukina iz 5. A razreda , za 9. mjesto i nagrađen je petom nagradom - prijenosnom baterijom i pohvalnicom,
  • Sara Salar iz 5. A razreda, 12. mjesto i  nagrađena je sedmom nagradom  - majicom Prometne Učilice i pohvalnicom te
  • Krsto Kontent iz 8. B razred koji je također pohvaljen te je primio nagradu za 8. mjesto

Škola je zauzela 14. mjestu u konkurenciji svih škola u Republici Hrvatskoj za što je također primila pohvalnicu.

Mentoru i učitelju tehničke kulture Marku Mihaljinecu uručena je zahvalnica za plasman među 30 najuspješnijih učitelja za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice, za vrijeme trajanja 15. Državnog natjecanja.

Zahvaljujemo se na sudjelovanju te se veselimo sljedećem Natjecanju na jesen.

Prvi električni super sportski električni automobil napravljen je u Republici Hrvatskoj, u tvrtki Rimac Automobili. Nazvan je Concept One.

Riječ je o automobilu snage 1.088 konja s pogonom na sva četiri kotača, a posebnost je da svaki kotač pokreće zasebni elektromotor.