OŠ Ludbreg

15.3.2023.
Učiteljici Đurđi Kladić plaketa Prometne Učilice. Čestitamo na ostvarenim rezultatima i priznanjima.

Za iznimne rezultate i doprinos u promicanju prometne kulture mentorica ovogodišnjeg Državnog natjecanja u poznavanju prometnih propisa učiteljica Đurđa Kladić primila je plaketu "Prijatelj djece u prometu" za šk.g.2022./2023.

Na natjecanje se ukljičilo čak 156 učenika iz škole a škola je zauzela zapaženo 20. mjesto među svim osnovnim škloma u RH za što je nagrađena pohvalnicom Prometne Učilice.

Pohvalnice su dodijeljene učenicima Evi Križanić i Ivanu Lazar koji su ostvarili najbolje rezultate u školi.

Zakonom o sigurnosti prometa na cestama bicikl je definiran kao vozilo koje ima ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača ili koje je opremljeno pedalama i pomoćnim električnim motorom čija najveća trajna snaga nije veća od 0,25 kW i koja se progresivno smanjuje do nule kad brzina dostigne 25 km/h, ili prije, ako vozač prestane pokretati pedale.

Stoga svi vozači koji upravljaju električnim biciklima koji se pokreću isključivo snagom elektromotora, moraju imati važeću vozačku dozvolu AM kategorije , a vozila kojima upravljaju moraju biti registrirana i osigurana.