OŠ Ivane Brlić Mažuranić Orahovica

20.2.2023.
Prvašiću Alinu 3. mjesto na Natjecanju.

Iz škole su nam s dodjele nagrade i priznanja poslali fotografiju i popratni tekst. Pridružujemo se čestikama a tekst prenosimo u nastavku:

Dodjela nagrade 14. Prometne učilice!

Od 1. 10. do 18. 12. 2022. godine održano je 14. Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa, Prometna Učilica na kojem je učenik OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Orahovica Alin Osmani učenik 1. a razreda, učiteljice Evice Grbavac, osvojio je 3. mjesto.

Alin je za osvojeno 3. mjesto dobio diplomu i nagradu, majicu sponzora natjecanja.

Danas, 17. 2. 2023. nagradu mu je uručila koordinatorica Prometne učilice u OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Orahovica, Svjetlana Urbanek, učiteljica tehničke kulture i informatike.

Čestitke Alinu i jako smo ponosni na njegov uspjeh!

Pozivamo i sve ostale učeniku da se nagodinu uključe u 15. državno natjecanje Prometne učilice!

Svjetlana Urbanek, učiteljica tehničke kulture i informatike.

Prvi «moderni» cestovni semafor (crvena i zelena prometna svjetla za upravljanje prometom) postavljen je 1914. godine u Clevelandu, SAD.

Prvi prometni semafor za željeznički promet osmišljen je 1868. godine, u Engleskoj. Patentirao ga je željeznički stručnjak J.P. Knight.