OŠ Ivana Gundulića Zagreb

28.2.2024.
Jani i škola pohvaljeni za zapažene rezultate na Natjecanju.

Jani Gerek učenik 5.A razreda na ovogodišnjem 15. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa ostvario je najbolji rezultat u školi.

S obzirom na velik broj natjecatelja iz škole Janiev rezultat je i te kako zapažen.

Škola je primila pohvalnicu Prometne Učilice za izvrsno 10. mjesto između svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Učitelj Jeronim Petrović osvojio je 2. mjesto među učiteljima te je nagrađen s prijenosnim računalom i plaketom "Prijatelj djece u prometu" za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice.

Čestitamo!

Električni automobil je automobil koji se pokreće elektromotorom, koristeći električnu energiju pohranjenu u akumulatoru, ili drugim uređajima za pohranu energije.
Električni automobili su bili popularni krajem 19. i početkom 20. stoljeća, dok su unapređenja motora s unutarnjim izgaranjem i masovna proizvodnja jeftinijeg vozila na benzin doveli do smanjenja korištenja vozila na električni pogon.

Električni automobili imaju nekoliko mogućih prednosti u odnosu na konvencionalne automobile s unutarnjim izgaranjem, koje uključuju značajno smanjenje onečišćenja zraka u gradovima, jer oni ne ispuštaju onečišćenja iz svojih izvora energije tijekom rada i smanjene emisije stakleničkih plinova.