OŠ Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje

11.3.2024.
Petra iz 5.B je najbolja u svojoj školi.

Učenica 5.B razreda Petra Bakić ostvarila je najbolji rezultat u školi na 15. Državnom natjecanju iz pozznavanja prometnih propisa za učenike osnovnih škola te je primila priznanje Prometne Učilice.

Petra se na natjecanje uključila zajedno s drugim učenicima iz razrednog odjela te s učenicima iz 5.B razrednog odjela sve pod mentorstvom nastavnika Igora Sudeca.

Svim učenicima zahvaljujemo na sudjelovanju i čestimo na postignutim rezultatima.

Električni automobil je automobil koji se pokreće elektromotorom, koristeći električnu energiju pohranjenu u akumulatoru, ili drugim uređajima za pohranu energije.
Električni automobili su bili popularni krajem 19. i početkom 20. stoljeća, dok su unapređenja motora s unutarnjim izgaranjem i masovna proizvodnja jeftinijeg vozila na benzin doveli do smanjenja korištenja vozila na električni pogon.

Električni automobili imaju nekoliko mogućih prednosti u odnosu na konvencionalne automobile s unutarnjim izgaranjem, koje uključuju značajno smanjenje onečišćenja zraka u gradovima, jer oni ne ispuštaju onečišćenja iz svojih izvora energije tijekom rada i smanjene emisije stakleničkih plinova.