OŠ Ivana Cankara Zagreb

1.3.2024.
Viktor iz 5.C je pohvaljen za najbolji rezultat.

Viktor Fabijančić, učenik 5.C razreda pohvaljen je za najbolji rezultat u školi na 15. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce.

Škola je zauzela 31. mjesto u konkurenciji osnovih škola u Republici Hrvatskoj.

Svim učenicima čestitamo na ostvarenim rezultatima. Očekujemo vas s još boljim rezultatima na novom Natjecanju na jesen.

Slijepe osobe, kad samostalno sudjeluju u prometu, trebaju nositi bijeli štap ili koristiti psa vodiča kao znak raspoznavanja

Inače, za slijepe osobe koristi se sustav taktilnih površina na pješačim površinama i to promjenom u teksturi površine pješačke staze, što pomaže slijepim osobama da detektiraju lokacije javnih sadržaja.

Za pomoć kod raspoznavanja pješačke staze koriste se prirodne linije upozorenja i taktilni pojasi za upozorenje.