Ponos u OŠ Gornji Mihaljevec

7.2.2019.

Leon Kuzma iz 1. razreda primio skateboard

Na 10. državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce na Prometnoj Učilici učenik Osnovne škole Gornji Mihaljevec, Leon Kuzma (1.r.) osvojio je 3. mjesto prekrasni skateboard kao nagradu.

Pokazao je da, iako je učenik 1. razreda, zna jako puno o prometnim pravilima koje moramo svi poštivati kada se nađemo u prometu kao aktivni sudionici.

Više na os-gornji-mihaljevec.skole.h

Zakonom o sigurnosti prometa na cestama bicikl je definiran kao vozilo koje ima ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača ili koje je opremljeno pedalama i pomoćnim električnim motorom čija najveća trajna snaga nije veća od 0,25 kW i koja se progresivno smanjuje do nule kad brzina dostigne 25 km/h, ili prije, ako vozač prestane pokretati pedale.

Stoga svi vozači koji upravljaju električnim biciklima koji se pokreću isključivo snagom elektromotora, moraju imati važeću vozačku dozvolu AM kategorije , a vozila kojima upravljaju moraju biti registrirana i osigurana.