OŠ Generalski Stol

20.2.2023.
Škola ima Roka, najboljeg šestaša u Republici Hrvatskoj!

Nagrada za prvo mjesto u konkurenciji šestih razreda otišla je u  OŠ Generalski stol. Osim toga školi je dodjeljena pohvalnica za vrlo zapaženo 8. mjesto između svih osnovnih škola u RH.

Iz škole su na dostavili fotografiju s uručenja nagrade i priznanja popratni tekst kojeg prenosimo u cijelosti:

Roko Vinski, učenik 6. razreda OŠ Generalski Stol, osvojio je 1.mjesto na 14.Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa na Prometnoj Učilici za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske 2022.godine.

Isto tako, on je jedini učenik osnovnih škola iz Karlovačke županije koji je osvojio prvu nagradu.

Roko je za svoj veliki uspjeh dobio mobitel.

Iskreno mu čestitamo na izvrsnosti i ostvarenom rezultatu, kao i mentorici, Elviri  Vidović, na radu i zalaganju o poučavanju  prometne kulture i poželjnom ponašanju u prometu.

U 2021. godini mladi vozači pod utjecajem alkohola i/ili droga koji nisu smjeli upravljati motornim vozilima skrivili su preko 600 prometnih nesreća u kojima su ozlijeđene 446 osobe. Smrtno je stradalo 14 osoba.