OŠ Brodarica

6.3.2023.
Nagrade i priznanja učenicima 4.A, 4.B i 4.G., web kamera Emanuelu iz PŠ Grebaštica.

Učiteljica i mentorica Sanja Gaćina poslala nam je fotografiju i prigodni tekst s uručenja nagrade. Tekst prenosimo u cijelosti:

Učeniku Emanuelu Bačeliću iz 4.G PŠ Grebaštica, OŠ Brodarica, uručena je nagrada i diploma za osvojeno 3. mjesto na 14. Državnom natjecanju osnovnoškolaca u poznavanju prometnih propisa za šk.g. 2022./2023.

Pokazao se kao najbolji poznavatelj prometnih propisa u svojoj školi i zasluženo je osvojio nagradu - Web kameru!

Čestitamo od srca i Emanuelu i svim dobitnicima i radujemo se novim natjecanjima i druženjima uz poučnu i zabavnu Prometnu učilicu!

Na web stranici škole objavljena je vijest o sudjelovanju na Natjecanju, pa je prenosimo u cijelosti:

U konkurenciji učenika iz 340 škola širom Republike Hrvatske, naši učenici postigli su odličan uspjeh.

Čak 6 naših četvrtaša našlo se među prvih 20, naš 4.A razred je među 20 najuspješnijih četvrtih razreda, a naša škola je među prvih 20 u Republici Hrvatskoj.

Učenici četvrtih razreda naše škole marljivo su učili o prometnoj kulturi i sudjelovali na 14. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa na web platformi namijenjenoj za učenje, poučavanje i provjeru znanja iz prometne kulture, prometnih propisa i prometnih pravila s ciljem unaprjeđenja sigurnosti prometa djece i mladih sudionika u prometu.

Prometna situacija oko naše škole svakodnevni je izazov svim sudionicima u prometu, a osobito našim najmlađim učenicima.

Baš zato, ove smo godine učili više o prometu, kako bismo znali više, poučili i mlađe i starije od sebe, pa čak i roditelje.

Natjecanje u poznavanju prometnih propisa organizira i provodi Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, CARNet-om i tvrtkom Moj Telekom d.o.o. koja je i nositelj prava za Prometnu učilicu.

Ove godine Natjecanje je trajalo od 1.10. do 18.12. 2022. godine i uključili su se po prvi put učenici četvrtih razreda naše škole sa svojim učiteljicama Divnom VukičevićBrankom Pastuović kao i naš četvrtaš iz PŠ Grebaštica koji je u natjecanju već pravi veteran, pod vodstvom svoje učiteljice Sanje Gaćina.

Čestitamo svim sudionicima natjecanja, a posebno Emanuelu Bačeliću i Petri Banovac koji su osvojili pohvalnice i nagrade.

Prometna kultura se uči i primjenjuje. Pridružite nam se u učenju, a mi se vidimo i na 15. Državnom natjecanju iz prometnih propisa.

Pridružujemo se čestitkama i vidimo se na sljedećem natjecanju!

Vozači bicikla i romobila koji sudjeluju u prometu dužni su noću uvijek, a i danju u slučaju smanjene vidljivosti biti označeni reflektirajućim prslukom ili reflektirajućom odjećom ili drugom reflektirajućom oznakom.