OŠ Brezovica

14.3.2024.
U Brezovici o poželjnom ponašanju u prometu treba pitati Paolu!

Najbolji školski rezultat na ovogodišnjem 15. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce ostvarila je učenica 7.A razreda Paola Domjanković .

Kako nam je prenijela učiteljica tehničke kulture i mentorica Natjecanja Marijana Buti, Paola se trudila i marljivo rješavala ispite kao i njeni prijatelji iz razreda koji je podržavaju a koji su i sami sudjelovali u natjecanju.

Svima zahvaljujemo na sudjelovanju i nadamo se još boljim rezultatima na sljedećem Natjecanju na jesen.

Slijepe osobe, kad samostalno sudjeluju u prometu, trebaju nositi bijeli štap ili koristiti psa vodiča kao znak raspoznavanja

Inače, za slijepe osobe koristi se sustav taktilnih površina na pješačim površinama i to promjenom u teksturi površine pješačke staze, što pomaže slijepim osobama da detektiraju lokacije javnih sadržaja.

Za pomoć kod raspoznavanja pješačke staze koriste se prirodne linije upozorenja i taktilni pojasi za upozorenje.