OŠ 22. lipnja i OŠ Ivana Kukuljevića u Sisku

28.2.2024.
7.A najbolji razredni odjel u RH. Podijeljene brojne nagrade i priznanja.

Mentorica učenika iz OŠ Ivana Kukuljevića i OŠ 22. lipnja u Sisku Ana Majić poslala nam je tekst za objavu koji prenosimo u cijelost:

U OŠ 22. lipnja u Sisku u petak, 9. veljače 2024. dodijeljene su nagrade učenicima OŠ Ivana Kukuljevića i OŠ 22. lipnja za iznimne rezultate postignute na 15. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih pravila i propisa Prometne učilice.

Treću godinu za redom izuzetno su uspješni na Prometnoj učilici.

Učenici OŠ Ivana Kukuljevića i OŠ 22. lipnja iz Siska, još su jednom pokazali zavidnu razinu poznavanja prometnih pravila i propisa.Treću godinu zaredompostižu izvrsne rezultate na Državnom natjecanju „Prometna učilica“ koja se provodi u sklopu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa u okviru preventivno edukativnih programa s ciljem poboljšanja ukupnog stanja sigurnosti cestovnog prometa i smanjenje broja stradavanja djece u prometu.

Natjecanje u poznavanju prometnih pravila i propisa organizira i provodi Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, CARNet-om i tvrtka Moj Telekom d.o.o.

Natjecanje je provedeno online od 1.listopada do 21. prosinca 2023. godine.

Prethodne dvije godine imali su zapažene rezultate, tako je i ove godine. U OŠ Ivana Kukuljevića u pojedinačnoj konkurenciji 7 je nagrađenih učenika. 8.A razredni odjel je zauzeo 3. mjesto, a OŠ Ivana Kukuljevića je i u ekipnoj konkurenciji postigla izvrsne rezultate te su zauzela drugo mjesto u Hrvatskoj.

U OŠ 22.lipnja 8 nagrađenih učenika u pojedinačnoj konkurenciji, škola je zauzela četvrto mjesto.

Najbolje razredni odjel na državnoj razini ove školske godine je 7.a razred iz OŠ 22.lipnja, uz diplome i poklone, osvojili i jednodnevni izlet.

Mentorica Ana Majić po treći put osvojila i posebnu plaketu "Prijatelj djece u prometu", za zasluge u promicanju prometne kulture.

U OŠ Ivana Kukuljevića i OŠ 22. lipnja iz Siska ozbiljno se uči o pravilima i ponašanju u prometu.

Najbolje razredni odjel na državnoj razini ove školske godine je 7.a razred iz OŠ 22.lipnja pa su uz diplome i poklone, osvojili i jednodnevni izlet.

U dodjeli nagrada sudjelovali su : Milan Stevanović, predstavnik Prometne učilice, Miron Huljak, predstavnik Ravnateljstva policije, Robertina Štajdohar, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport, mlade i civilno društvo Sisačko-moslavačke županije, Marko Čorak i Željko Klišanin, predstavnici PU Sisak,  Predrag Ivanović, predstavnik Autokluba Sisak.

Vozač električnog romobila obavezan je nositi zaštitnu kaciga za glavu bez obzira koliko mu je godina!