Luka Petrović je SuperStar

5.3.2024.
Xbox konzola za učenički doprinos u promicanju prometne kulture. Čestitamo!

Ovogodišnji Superstar je Luka Petrović, učenik 8.C razreda OŠ Žitnjak Zagreb te je nagrađen prvom nagradom Microsoft Xbox konzolom.

Luka je do titule Superstara došao tako što je na 15. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce osvojio 451,80 bodova uključivši čak 77 učenika iz drugih škola.

Da podsjetimo, SuperStar nagrada dodjeljuje se najuspješnijem učeniku za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice, za vrijeme trajanja 15. Državnog natjecanja.

Bravo Luka!

U 2021. godini mladi vozači pod utjecajem alkohola i/ili droga koji nisu smjeli upravljati motornim vozilima skrivili su preko 600 prometnih nesreća u kojima su ozlijeđene 446 osobe. Smrtno je stradalo 14 osoba.