III. OŠ Čakovec

24.2.2023.
Prometna Učilica za što manji broj dječjih žrtava u prometu.

Ravnateljica škole Nataša Novak dostavila nam je fotografiju i popratni tekst  s dodjele priznanja:

U sklopu preventivnog programa podizanja razine prometne kulture te s ciljem unaprjeđenja sigurnosti prometa kod djece i mladih, Ministarstvo unutarnjih poslova već 14. godinu za redom organizira online natjecanje putem platforme „Prometna Učilica“ za učenike osnovnih i srednjih škola.

„Prometna Učilica“ vrijedna je platforma namijenjena učenicima, roditeljima, učiteljima kao i svima onima koji žele učiti o ponašanju u prometu te na taj način doprinijeti smanjenju broja prometnih nesreća i žrtava, posebice djece.

Ovogodišnje natjecanje održavalo se od 1. listopada do 18, prosinca 2023. a sudjelovalo je više od 50% učenika svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Među sudionicima istakla se i naša Zala Bedić, učenica petog (5.b) razreda koja je za svoj trud i vrijedan rezultat nagrađena pohvalnicom organizatora.

Zalin mentor bio je učitelj Tehničke kulture Zvonko Ljubić.

U prometu opreza nikada dosta. U pješačkim zonama i zonama smirenog prometa u 2021. godini registrirano je 100 prometnih nesreća u kojim su ozlijeđene 32 osobe.