Učenici sisačkih škola ostvarili izvrsne rezultate

10.5.2022.
U OŠ Ivana Kukuljevića i OŠ 22. lipnja iz Siska ozbiljno se uči o pravilima i ponašanju u prometu. Čestitamo!

U OŠ 22. lipnja u Sisku u petak, 6. svibnja dodjeljene su nagrade učenicima OŠ Ivana Kukuljevića i OŠ 22. lipnja za rezultate postignute na 13. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih pravila i propisa Prometne Učilice.

Najbolje razredno odjeljenje na državnoj razini ove školske godine je 6.a razred iz OŠ Ivana Kukuljevića pa su uz diplome i poklone, osvojili i jednodnevni izlet.

Nastavnica tehničke kulture Ana Majić predaje u obje škole te je za zasluge u promicanju prometne kulture primila Plaketu „Prijatelj djece u prometu“ za školsku godinu 2021./2022.

Pohvalnicu za osvojeno 4. mjesto u ukupnom poretku škola za OŠ Ivana Kukuljevića Sisak preuzeo je ravnatelj Nenad Potkonjak, a nastavnica Ana Majić primila je pohvalnicu u ime OŠ 22. lipnja i osvojeno 6. mjesto u poretku škola.

U dodjeli nagrada sudjelovali su i djelatnici Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske. Dodjeli je prisustvovala i privremena pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport, mlade i civilno društvo Sisačko-moslavačke županije Sonja Čatić.

Čestitamo svim nagrađenima i pohvaljenima!

Rezultati učenika po razredima:

Mjesto Učenik Razred Škola
20. Lana Rajković 7.a OŠ 22. lipnja
24. Adrijan Vujčić 7.a OŠ 22. lipnja
25. Marija Babić 7.b OŠ 22. lipnja

Zakonom o sigurnosti prometa na cestama bicikl je definiran kao vozilo koje ima ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača ili koje je opremljeno pedalama i pomoćnim električnim motorom čija najveća trajna snaga nije veća od 0,25 kW i koja se progresivno smanjuje do nule kad brzina dostigne 25 km/h, ili prije, ako vozač prestane pokretati pedale.

Stoga svi vozači koji upravljaju električnim biciklima koji se pokreću isključivo snagom elektromotora, moraju imati važeću vozačku dozvolu AM kategorije , a vozila kojima upravljaju moraju biti registrirana i osigurana.