Nagrade u OŠ I. G. Kovačića Staro Petrovo Selo

6.5.2022.
NAJBOLJI U HRVATSKOJ: OŠ „I.G.Kovačić“ najbolja u Prometnoj Učilici 2021./2022.

Bilo je danas razloga za  zadovoljstvo i slavlje u  OŠ „Ivan Goran Kovačić“. Učenicima i učitelju Mati Šimunoviću, te Školi uručene su nagrade i priznanja osvojena na 13.državnom natjecanju „Prometna učilica“. Postignuti rezultati doveli su petrovoselsku osnovnu školu na prvo mjesto osnovnih škola u Hrvatskoj. Tim povodom ravnateljici Zrinki Dejanović uručen je pehar.

-Ove godine je Prometna Učilica trajala od 20. siječnja do 20. ožujka. Kada su krenuli testovi trudili smo se i navijali da se postignu što bolji rezultati. Po završetku i objavi konačnih rezultata imali smo itekako razloga za veliko zadovoljstvo. U prvih 10 mjesta po kategorijama imamo 24 učenika, od kojih je 20 dobilo nagradu, a 4 učenika koji su lani dobili nagradu ove su godine dobila samo priznanje. Učenici su imali mentora, svoga učitelja Matu Šimunovića koji je učenike motivirao i poticao, ne samo ove, već i prethodnih godina. Zbog toga je ove godine dobio plaketu "Prijatelj djece u prometu".

U kategoriji razrednih odjela naša su 4 razreda u prvih 10 u Hrvatskoj što je našoj školi u kategoriji svih škola koje su sudjelovale u Prometnoj Učilici donijelo prvo mjesto – kazala je ravnateljica Zrinka Dejanović, čestitajući nagrađenim učenicima i učitelju Mati Šimunoviću.

Učenicima su čestitali na uspjehu i uručili nagrade i priznanja predstavnik tvrtke Moj Telekom i predstavnici Policijske uprave brodsko-posavske i Policijske postaje Nova Gradiška, ističući značaj koji Prometna Učilica ima u ispravnom i sigurnom sudjelovanju u prometu.

Općinski načelnik Nikola Denis čestitajući na uspjehu učenicima i Školi je kazao da je ovo velik dan i za Općinu Staro Petrovo Selio, ali da nije iznenađenje jer su priznanja u školu dolazila i prethodnih godina zahvaljujući radu učitelja Mate Šimunovića koji je učenike učio sigurnosti u prometu. Dodao je da je lijepo vidjeti da se uspjesi nastavljaju dugi niz godina.

POREDAK UČENIKA OŠ IVANA GORANA KOVAČIĆA, STARO PETROVO SELO I OSVOJENE NAGRADE

TOMO ŠAJFAR 2. A Majica Prometne učilice 9. mjesto
FRAN ŠRAJBEK 5. B Lampe za bicikl/brzinomjer za bicikl 10. mjesto

Objavljeno na NOVAGRA.HR

Vozač električnog romobila obavezan je nositi zaštitnu kaciga za glavu bez obzira koliko mu je godina!