OŠ Šenkovec Čakovec

26.5.2022.
Učenicima nagrade i pohvalnice, učiteljici plaketa "Prijatelj djece u prometu"

Iz OŠ Šenkovec Čakovec na 13. Državno natjecanje uključilo se gotovo polovina učenika što je za svaku pohvalu, a škola je zauzela 18. mjesto između svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Učenike je kroz natjecanje vodila i mentorirala učiteljica tehničke kulture Mihaela Novak za što je nagrađena plaketom "Prijatelj djece u prometu" za školsku godinu 2021./2022.

Za osvojeno 6. mjesto u konkurenciji prvašića nagađen je Nikola Šimunić učenik 1.a razreda .

Pohvalnice za postignut rezultat dodjeljene su Loreni Kajmović i Davidu Horvatu iz 8.b, te Olegu Jeđutu iz 5.a.

Zahvaljujemo na suradnji i čestitamo na ostvarenim rezultatima. Vidimo se na jesen!

Prometne nesreće vodeći su uzročnik smrti djece i mladih u dobi od 5 do 29 godina, a osmi uzročnik smrti na svijetu za osobe svih dobnih skupina. Više od polovice svih smrtnih slučajeva u prometnu čine pješaci, biciklisti i motociklisti.