Dodjela nagrada u OŠ Vinica

Osnovnoškolci iz Vinice najbolji u Hrvatskoj na natjecanju 'Prometna učilica'!

Konačni rezultati 12. Državnog natjecanja

Objavljeni su konačni rezultati Natjecanja. Čestitke nagrađenima! Nagrade su spremne, a od ponedjeljka kreće dostava u škole.

Najuspješniji voditelji Natjecanja i škole

Čestitamo nagrađenim učiteljima, nastavnicima, ravnateljima, školama te dobitnicima plakete "Prijatelj djece u prometu"

Kraj natjecanja

Ovogodišnje Natjecanje je završeno! Čestitamo svim učenicima na postignutim rezultatima, a nastavnicima i ravnateljima zahvaljujemo na dobroj i uspješnoj suradnji.

Završni ispit ovogodišnjeg natjecanja

Zadnji je trenutak da popraviš svoj rezultat ili da nadoknadiš propušteni ispit. Pravovremeno završi sve potrebno jer rezultate iza 12:00 sati na dan 31.12. nećemo uzeti u obzir.

Osmi ispit Državnog natjecanja

Iskoristi priliku, nadoknadi propušten ispit i popravi svoj rezultat jer do kraja natjecanja preostala su još samo dva ispita.

Na rasporedu je sedmi ispit

Do kraja Natjecanja prestala su još tri ispita. Popravi svoj rezultat ili nadoknadi propuštene ispite.

Pobjednici nagradnog natječaja

Završen je nagradni naječaj na Facebooku i Instagramu a gaminig slušalice osvojili su...

Nagradni natječaj "Podijeli svoj SuperStar kod"

Na nagradnom natječaju na Facebooku ili Instagramu do 18.12.2020. u 12:00 sati osvoji gaming slušalice.

Uključi se na natjecanje

Riješi šesti ispit i uključi se u natjecanje! Prestala su još četiri ispita, taman koliko ti treba za nagrade.

U posljednje vrijeme na prometnicama je zabilježena pojava takozvanih električnih bicikala.
Pojam bicikla definiran je Zakonom o sigurnosti prometa na cestama kao vozilo koje ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača. Kako se električni bicikli mogu uz ljudsku pokretati i snagom elektromotora, riječ je o mopedima, koje Zakon o sigurnosti prometa na cestama definira kao motorno vozilo s dva ili tri kotača čiji radni obujam benzinskog motora nije veći od 50 cm3 ili čija trajna snaga u slučaju elektromotora ne prelazi četiri kilovata i koje na ravnoj cesti ne može razviti brzinu veću od 50 km na sat.

Stoga svi vozači koji upravljaju električnim biciklima koji se pokreću isključivo snagom elektromotora, moraju imati važeću vozačku dozvolu AM kategorije, a vozila kojima upravljaju moraju biti registrirana i osigurana.