Srednja škola Konjščina

24.2.2023.
Najuspješniji učenik je Josip Hanžek iz 3.V.

Priznanja su dodjeljena i u Srednjoj školi Konjščina a objavu s web stranice škole prenosimo u cijelosti:

Učenici Srednje škole Konjščina sudjelovali su na Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa putem web platforme Prometna učilica.

U natjecanje se uključilo čak 47 učenika iz 1. V, 2. A, 2. V i 3. V razreda, pod mentorstvom nastavnice Alojzije Klenkar.

Najuspješniji učenik SŠ Konjščina bio je Josip Hanžek iz 3. V razreda te je za svoje sudjelovanje dobio pohvalnicu.

Prometne nesreće vodeći su uzročnik smrti djece i mladih u dobi od 5 do 29 godina, a osmi uzročnik smrti na svijetu za osobe svih dobnih skupina. Više od polovice svih smrtnih slučajeva u prometnu čine pješaci, biciklisti i motociklisti.