Važna obavijest za profesore

4.10.2023.
Budi "Prijatelj djece u prometu". Osvoji plaketu i laptop ili mobitel! Pozivamo profesore koji rade u više škola da ih objedine i olakšaju rad.

Poštovani profesori, kako što ste vjerojatno već primjetili u ovogodišnjim pravilima natjecanja značajnijih promjena u odnosu na prošlu šk.g. nema osim u kategoriji Superstar gdje smo povećali broj nagrada i nešto izmjenili način bodovanja.

Kao i prošle šk.g. tri prijenosna računala namijenjena su za Vas i osvojit će ih tri najuspješnija profesora za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika srednjih škola putem Prometne Učilice prema kriteriju odabira učenika.

Tri najbolje škole prema kriterijima bodovanja osvojit će pehare za uspjeh svojih učenika.

Učenici kod polaganja svakog od devet ispita samostalno biraju tko ih potiče da sudjeluju na natjecanju, pri čemu im je ponuđen izbor profesora iz škole koji su aktivni na Prometnoj Učilici.

Ukoliko ste u zadnjih sedam dana pratili napredak svojih učenika na natjecanju, učenici će vas moći birati kao mentora.

Za svaki odabir učenika koji je taj ispit riješio s najmanje 900 bodova odabranom profesoru dodjeljujemo jedan bod, te se na taj način formira lista najuspješnijih profesora - voditelja natjecanja, u sklopu kluba "Prijatelji djece u prometu" s ciljem postizanja nulte stope stradanja djece u prometu.

Osim  navedenih nagrada, plaketu "Prijatelj djece u prometu"  i za ovu školsku godinu dodijelit ćemo do 10 plaketa za najuspješnije profesore, prema kriteriju odabira učenika i ostvarenim rezultatima.

Popis učitelja koji u u prošloj školskoj godini zaslužili nagradu i plaketu "Prijatelj djece u prometu" možete pogledat ovdje.

VAŽNO!

Pozivamo profesore koji rade u više škola da nam na mail adresu dostave ovjerenu potvrdu iz škola koje im nisu matične kako bi ih objedinili i pridružili i tim školama, odnosno kako bi ih učenici iz tih škola mogli birati. Potvrdu možete preuzeti OVDJE.

U Zagrebu je konjski tramvaj uveden 5. rujna 1891. godine. Imao je vozni park od 10 otvorenih i 6 zatvorenih kola, a do 1910. godine povećao se na ukupno 38 kola. Prvi električni tramvaj pušten je u promet 18. kolovoza 1910. godine.

Danas, tramvajska mreža ima ukupnu dužinu od 116 km (širina tramvajskog kolosjeka je 1000 mm).