Kraj 6. Državnog natjecanja

22.12.2023.
Čestitke svim učenicima na postignutim rezultatima. Profesorima i ravnateljima zahvaljujemo na odličnoj i uspješnoj suradnji.

Došli smo do kraja 6. Državnog natjecanja u poznavanju prometnih propisa za srednjoškolce.

Prema preliminarnim podacima, ovogodišnje Natjecanje među najboljima je do sada te stoga svima još jednom veliko hvala!

Učenicima, nastavnicima i ravnateljima čestitamo na postignutim rezultatima te zahvaljujemo na odličnoj i uspješnoj suradnji.

Objavili smo neslužbeni poredak, a od ove godine i dodatni poredak za pojedinačne nagrade s obzirom na nova pravila nagrađivanja i ograničenja osvajanja nagrada unutar istog razrednog odjela.

Što sada predstoji?

Nakon objave neslužbenih rezultata počinje rok za prigovore na rezultate Natjecanja.

Obrazložen prigovor može se izjaviti do 8.1.2024. godine putem kontakt obrasca. Prigovori pristigli nakon proteka roka te prigovori načelne prirode i/ili bez obrazloženja neće biti razmatrani. O prigovorima će biti odlučeno u najkraćem roku.

Prije proglašenja pobjednika i dobitnika nagrada i priznanja u svim kategorijama slijedi provjera ispravnosti podataka i ostalih elemenata natjecanja prema pravilima natjecanja.

Još jednom ćemo pregledati i provjeriti sve zapise rezultata vaših ispita kako bi se uvjerili da je sve bilo u skladu s pravilima što može rezultirati i promjenama u poretku.

Nakon toga ćemo od škola iz kojih dolaze potencijalni dobitnici nagrada zatražit određene informacije i podatke. Kada ih dobijemo dovršit ćemo verifikaciju rezultata natjecanja.

Konačne rezultate objavit ćemo nakon toga, te ćemo krenuti i s dodjelom nagrada i priznanja.

Bez obzira što je ovogodišnje Natjecanje završilo, Prometnu Učilicu i dalje možete nesmetano koristiti kako biste se što bolje upoznali s prometnim propisima i njihovom primjenom u svakodnevnom životu što je i te kako važno. Prometna Učilica korisno je pomagalo za polaganje vozačkih ispita.

Slijepe osobe, kad samostalno sudjeluju u prometu, trebaju nositi bijeli štap ili koristiti psa vodiča kao znak raspoznavanja

Inače, za slijepe osobe koristi se sustav taktilnih površina na pješačim površinama i to promjenom u teksturi površine pješačke staze, što pomaže slijepim osobama da detektiraju lokacije javnih sadržaja.

Za pomoć kod raspoznavanja pješačke staze koriste se prirodne linije upozorenja i taktilni pojasi za upozorenje.