Industrijsko-obrtnička škola Sisak

2.3.2023.
Izvrsno osmo mjesto na 5. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa.

Iz škole su nam poslali fotografije i tekst koji su objavili na mrežnoj i Facebook stranici škole vezano na podjelu priznanja za sudjelovanje na 5. Državnom natjecanju Prometne Učilice. Uz čestitke na postignutim rezultatima, tekst prenosimo u cijelost.

Učenici Industrijsko-obrtničke škole Sisak sudjelovali su na 5. Državnom natjecanju učenika srednjih škola u poznavanju prometnih propisa - "Prometna Učilica".

U razdoblju od  1. listopada do 18. prosinca 2022. godine 65 učenika iz 1.a, 2.a, 2.c, 3.a, 3.b i 3.d razreda, pod vodstvom nastavnica M. Kosić i O. Zgombić, riješilo je ukupno 252 ispita.

Učenici prvog razreda iznenadili su svojim angažmanom i napredovanjem. To potvrđuje činjenica da je Mateo Vukorep (1.a) dobio Pohvalnicu za rezultate ostvarene u poznavanju prometnih propisa osvojivši 36. mjesto u konkurenciji prvih razreda srednjih škola Republike Hrvatske.

Industrijsko-obrtnička škola Sisak dobila je Pohvalnicu za osvojeno izvrsno 8. mjesto između svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj, što je za 5 mjesta bolje u odnosu na prošlu godinu.

Nastavnice Kosić i Zgombić dobile su Zahvalnicu za podršku projekta Prometna Učilica i doprinos u preventivnom programu podizanja razine prometne kulture srednjoškolaca radi bolje sigurnosti u prometu i smanjenja broja stradale djece u prometu.

Zahvaljujemo učenicima Industrijsko-obrtničke škole Sisak na sudjelovanju te timu Prometne Učilice na dodijeljenim pohvalnicama i zahvalnicama.

Veselimo se novim izazovima i ispitima na 6. Državnom natjecanju.

Električni romobil je „osobno prijevozno sredstvo“ bez sjedećeg mjesta s radnim obujmom motora do 25 cm³ ili čija trajna snaga elektromotora nije jača od 0,6 kW, te koje na ravnoj cesti ne može razviti brzinu veću od 25 km/h.