Gimnazija Vukovar

1.3.2023.
Viceprvaci države u poznavanju prometnih propisa.

Iz vukovarske Gimnazije su nam poslali fotografiju i popratni tekst s dodjele nagrada i priznanja. Uz zahvalu za uzorito sudjelovanje na Natjecanju, te čestitke za izvrsne rezultate tekst prenosimo u cijelosti:

Na 5. Državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa vukovarski su gimnazijalci osvojili 2. mjesto i plaketu "Prijatelj djece u prometu".

Za vukovarsku se gimnaziju natjecalo 237 učenika koji su kroz 9 tematskih ispita, raspoređenih u vremenskom periodu od 01.10.2022. do 18.12.2022. ukupno riješili čak 897 ispita i ostvarili 2288.36 bodova, što im je donijelo titulu viceprvaka države.

Najuspješniji, 2.C razred,  osvojio je 11. mjesto a najuspješnija učenica Tena Hideg, osvojila je 20. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Izvrstan uspjeh postigli su učenici Antonio Linić iz 4.B razreda, Karla Roca i Lara Grlić iz 2.A razreda te Kiara Lemac i Dora Helena Moguš iz 3.C razreda plasiravši se među 30 najuspješnijih učenika u Republici Hrvatskoj.

Za pokazano znanje i vještine, učenici su nagrađeni diplomama, pohvalnicama i zahvalnicama a škola peharom.

Prometna Učilica nagrađuje i najuspješnije učitelje mentore za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu kod učenika srednjih škola, a među njima su i profesori Sanja Pavlović Šijanović i Davor Šijanović koji je za svoj doprinos nagrađeni plaketom "Prijatelj djece u prometu" za školsku godinu 2022./2023.

Zajedničkim trudom i radom vukovarski su gimnazijalci ostvarili hvalevrijedan uspjeh koji će zasigurno biti inspiracija i motivacija za daljnji rad u području prometne sigurnosti.

U rujnu davne 1924. godine talijanski kralj je otvorio prvu dionicu autoceste na svijetu, između Milana i Varesea.

No, sama ideja ceste s obilježjem autoceste nastala je u Njemačkoj. U Hrvatskoj je prva dionica autoceste otvorena na dionici Zagreb - Karlovac 29. prosinca 1972. godine.