Elektrostrojarska obrtnička škola Zagreb

27.2.2023.
Gabrielu JBL zvučnik, Robertu pametna narukvica, a profesorici plaketa Prijatelj djece u prometu. Čestitamo.

Više od polovine učenika, točnije njih 263 ove se godine uključilo u 5. Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa za srednjoškolce.

Škola je zauzela zapaženo 10. mjesto te je ravnatelju škole Anti Delaču uručena pohvalnica Prometne Učilice.

Najbolji među njima u konkurenciji prvih razreda bio je Robert Šok, učenik 1.A razreda, koji je osvojio 3. mjesto i Fit pametnu narukvicu.

Gabriel Kovačević iz 3.A osvojio je 2.mjesto u kategoriji SuperStar te mu je pripao JBL bluetooth zvučnik.

Profesorica Katarina Ćaćić drugu godinu za redom po odabiru učenika je dobitnica plakete "Prijatelj djece u prometu"

Plaketu je ove godine osvojlo samo deset najuspješnijih profesora u RH, a dodjeljuje se za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu među učenicima srednjih škola.

Zakonom o sigurnosti prometa na cestama bicikl je definiran kao vozilo koje ima ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača ili koje je opremljeno pedalama i pomoćnim električnim motorom čija najveća trajna snaga nije veća od 0,25 kW i koja se progresivno smanjuje do nule kad brzina dostigne 25 km/h, ili prije, ako vozač prestane pokretati pedale.

Stoga svi vozači koji upravljaju električnim biciklima koji se pokreću isključivo snagom elektromotora, moraju imati važeću vozačku dozvolu AM kategorije , a vozila kojima upravljaju moraju biti registrirana i osigurana.