Državni prvaci iz Zadra

28.2.2023.
Podjela nagrada u najboljoj srednjoj školi RH.

Iako smo već prenijeli vijest o podjeli nagrada u školi sa stranica PU zadarske izvrsne rezultate u svim kategorijama natjecanja odlučili smo popratiti dodatnim informacijama i fotografijama.

Škola je uvjerljivo zauzela prvo mjesto i osvojila pehar Prometne Učilice. Rezultat od 2.472,39 bodova ostvaren s najvećim brojem rješenih ispita na ovogodišnjem Natjecanju. Učenici su na 5. Državnom natjecanju riješili čak 1.111 ispita!

Marko Zailac, učenik 2.P razreda ovogodišnji je SuperStar Prometne Učilice, a Marinu Rašinu iz 4.B pripalo je treće SuperStar mjesto.

Marko je za izvanredan trud i doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu među učenicima nagrađen prvom nagradom Nintendo Switch OLED igraćom konzolom. Marino je osvojio Igraći kontroler za mobitel.

Karlo Budanović iz 1.G za osvojeno 2. mjesto primo je nagradu Bežične slušalice, a Dino Batur iz 1.P za 4.mjesto primio je Prijenosnu bateriju

U konkurenciji drugih razreda nagrađeni su Ivan Klinac iz 2.A  za 2. mjesto - Bežične slušalice, Marko Zailac za za 3. mjesto dobio je i Fit pametnu narukvicu. Gabriel Bilić iz 2.P za 4. mjesto nagrađen je Prijenosnom baterijom, a Hasan Muhelić USB memorijom za 5 mjesto.

Kod trećih razreda Ante Horvat je za osvojeno 1. mjesto osvojio Mobitel, Luka Zdrilić Bežične slušalice, Mauro Amidžić Fit pametnu narukvicu, Angelo Pauuković Prijenosnu bateriju i Lovre Magić USB memoriju.

Anti Mikiću iz 4.B pripalo je prijenosno računalo za 1. mjesto, a Renatu Rončeviću pripale su Bežične slušalice u konkurenciji četvrtih razreda..

Osim navedenih, brojni su drugi učenici također osvojili nagrade i priznanja, a cijeli popis možete pogledati OVDJE.

Profesor Ivan Potesak je prema odabiru učenika natjecatelja na 5. Državnom natjecanju zauzeo prvo mjesto među svim mentorima u Republici Hrvatskoj. Za taj izvanredan rezultat i doprinos nagrađen je prijenosnim računalom te mu je pripala plaketa "Prijatelj djece u prometu" za šk.g. 2022./23.

Iskrene čestitke svima nagrađenima!

Prvi «moderni» cestovni semafor (crvena i zelena prometna svjetla za upravljanje prometom) postavljen je 1914. godine u Clevelandu, SAD.

Prvi prometni semafor za željeznički promet osmišljen je 1868. godine, u Engleskoj. Patentirao ga je željeznički stručnjak J.P. Knight.