Konačni rezultati 5. Državnog natjecanja

26.1.2023.
Pobjednicima i nagrađenima čestitamo. Svim sudionicima Natjecanja zahvaljujemo na sudjelovanju i postignutim rezultatima.

Dobili smo pobjednike i nagrađene 5. Državnog natjecanja u poznavanju prometnih propisa za srednje škole!

Nakon provjere svih relevantnih podataka i potvrda koje smo dobili od škola, konačan poredak učenika u svim kategorijama možete pogledati OVDJE.

Natjecanje znanja proveli smo u dvije kategorije:

• najbolji učenici
  • najbolje škole

Tri prvoplasirane škole su 1. Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar, 2. Gimnazija Vukovar, 3. Srednja škola Zlatar

U kategoriji SUPERSTAR - doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja

Superstar pobjednik i dobitnik Nintendo Switch OLED konzole je Marko Zailac iz 2.P Strukovne škola Vice Vlatkovića Zadar.

Drugo mjesto i Bežični zvučnik u Superstar kategoriji osvojio je Gabriel Kovačević iz 3.A Elektrostrojarske obrtničke škole Zagreb, a treće mjesto i Igraći kontroler za mobitel pripalo je Marinu Rašin iz 4.B Strukovne škola Vice Vlatkovića Zadar.

Posebne čestitke svim pobjednicima i nagrađenima na ostvarenim rezultatima, uloženom trudu i pokazanom znanju. Svim natjecateljima učenicima, profesorima, mentorima i ravnateljima čestitamo i zahvaljujemo na sudjelovanju.

Pozivamo vas da Prometnu Učilicu nastavite i dalje koristiti. Ponavljanjem i usvajanjem gradiva iz poznavanja prometne propisa doprinosite vlastitoj i općoj sigurnosti te podizanju razine prometne kulture.

Željeznički promet je proces premještanja, odnosno prijevoza osoba i/ili stvari vožnjom po tračnicama.
To je glavna vrsta kopnenog prometa koji je prodro u sve zemlje. Ekonomičnost tog prometa prisilila je čovjeka da izgradi željezničke pruge preko pustinja, planina i da ih sprovede kroz duge i skupe tunele (Simplon u Švicarskoj 19 730 m). Najdužu željezničku mrežu na svijetu ima SAD, a najgušću Belgija.