Konačni rezultati 6. Državnog natjecanja

29.1.2024.
Pobjednicima i nagrađenima čestitamo. Svim sudionicima Natjecanja zahvaljujemo na sudjelovanju i postignutim rezultatima.

Dobili smo pobjednike i nagrađene 6. Državnog natjecanja u poznavanju prometnih propisa za srednje škole!

Nakon provjere svih relevantnih podataka i potvrda koje smo dobili od škola, konačan poredak učenika u svim kategorijama možete pogledati OVDJE.

Natjecanje znanja proveli smo u dvije kategorije:

• najbolji učenici
  • najbolje škole

Tri prvoplasirane škole su 1. Srednja škola Zlatar,  2. Gimnazija Vukovar, 3. Strojarska i prometna škola Varaždin.

Pehar za kontinuitet, najbolji plasman na zadnja tri natjecanja osvojila je Gimnazija Vukovar.

Za najbolji plasman među novopridošlim školama Strojarska škola za industrijska i obrtnička zanimanja Rijeka osvojila je pehar za najboljeg novaka.

U kategoriji SUPERSTAR - doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja

Superstar pobjednik i dobitnik Microsoft Xbox konzole je Branimir Črnila iz 3.H Strojarske i prometne škole Varaždin.

Drugo mjesto i Bežični zvučnik u Superstar kategoriji osvojio je Marko Jeleč iz 3.D Industrijske strojarske škole, a treće mjesto i Igraći kontroler za mobitel pripalo je Andreju Golubičiću iz 3.P Strukovne škole Vice Vlatkovića Zadar.

Posebne čestitke svim pobjednicima i nagrađenima na ostvarenim rezultatima, uloženom trudu i pokazanom znanju. Svim natjecateljima učenicima, profesorima, mentorima i ravnateljima čestitamo i zahvaljujemo na sudjelovanju.

Pozivamo vas da Prometnu Učilicu nastavite i dalje koristiti. Ponavljanjem i usvajanjem gradiva iz poznavanja prometne propisa doprinosite vlastitoj i općoj sigurnosti te podizanju razine prometne kulture.

Električni automobil je automobil koji se pokreće elektromotorom, koristeći električnu energiju pohranjenu u akumulatoru, ili drugim uređajima za pohranu energije.
Električni automobili su bili popularni krajem 19. i početkom 20. stoljeća, dok su unapređenja motora s unutarnjim izgaranjem i masovna proizvodnja jeftinijeg vozila na benzin doveli do smanjenja korištenja vozila na električni pogon.

Električni automobili imaju nekoliko mogućih prednosti u odnosu na konvencionalne automobile s unutarnjim izgaranjem, koje uključuju značajno smanjenje onečišćenja zraka u gradovima, jer oni ne ispuštaju onečišćenja iz svojih izvora energije tijekom rada i smanjene emisije stakleničkih plinova.