Industrijska strojarska škola

6.3.2020.

U Industrijskoj strojarskoj školi Zagreb organizirana je dodjela nagrada, diploma, pohvalnica i zahvalnica za postignute rezultate na 2. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za srednjoškolce.

Učenici 1.a, 2.c i 3.c razrednih odjela zagrebačke Industrijske strojarske škole ostvarili su zapažene rezultate na 2. Državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa te su se kao škola plasirali na 15. mjesto dok je učenik 2.c razreda Fran Stjepan Lozić, uz mentorstvo nastavnice Ive Bojčić, osvojio izvrsno 5. mjesto u svojoj dobnoj skupini. Učenik 3.c razreda Karlo Grbiniček, uz mentorstvo nastavnice Kristinke Lemaić, ostvario je hvalevrijedan rezultat zauzevši 9. mjesto u kategoriji trećih razreda.

Koordinatori natjecanja na razini škole, uz ravnatelja Nenada Pavlinića bili su nastavnici Iva Bojčić, Josip Filić, Kristinka Lemaić i Mate Sabol.

Čestitamo na postignutim rezultatima!

SuperStar

Nakon svakog ispita na kojem osvojiš najmanje 900 bodova osvojit ćeš svoj SuperStar kod koji možeš podijeliti drugim učenicima.

Put do PlayStation®5 konzole je jednostavan jer za svako uspješno korištenje tvog koda na ispitu osvajaš bodove.

Ne obaziri se na trenutni poredak, budi kretivan i ustrajan u dijeljenju koda jer do kraja zadnjeg ispita se ne zna tko će postati SuperStar.

Što je širi i uspješniji doseg tvog dijeljenja SuperStar koda to ćeš skupiti više bodova, pa do preokreta može doći i na zadnjem ispitu.

Prva vozačka dozvola izdana je u Francuskoj 1901. godine.

Prva vozačka dozvola u RH izdana je 1910. godine zagrebačkom trgovcu Ferdinandu Budickom.

Samo 4 godine kasnije, 1914., u Hrvatskoj vozačku dozvolu po prvi put dobiva i žena, Alma pl. Balley.