Dodijeljene nagrade u Gimnaziji Vukovar

6.3.2020.

Gimnazija Vukovar na 2. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa ostvarila je zapažene rezultate. Škola je za 2. mjesto nagrađena s tabletom te prijenosnim računalom za voditeljicu natjecanja prof. Sanju Pavlović.

Učenici 1.A razreda Liviji Grlić uručena je nagrada i diploma za osvojeno 5. mjesto.

Isto tako, 4.A razredu je za 10. mjesto u kategoriji razreda uručena je pohvalnica.

Čestitamo na postignutim rezultatima!

SuperStar

Nakon svakog ispita na kojem osvojiš najmanje 900 bodova osvojit ćeš svoj SuperStar kod koji možeš podijeliti drugim učenicima.

Put do PlayStation®5 konzole je jednostavan jer za svako uspješno korištenje tvog koda na ispitu osvajaš bodove.

Ne obaziri se na trenutni poredak, budi kretivan i ustrajan u dijeljenju koda jer do kraja zadnjeg ispita se ne zna tko će postati SuperStar.

Što je širi i uspješniji doseg tvog dijeljenja SuperStar koda to ćeš skupiti više bodova, pa do preokreta može doći i na zadnjem ispitu.

Željeznički promet je proces premještanja, odnosno prijevoza osoba i/ili stvari vožnjom po tračnicama.
To je glavna vrsta kopnenog prometa koji je prodro u sve zemlje. Ekonomičnost tog prometa prisilila je čovjeka da izgradi željezničke pruge preko pustinja, planina i da ih sprovede kroz duge i skupe tunele (Simplon u Švicarskoj 19 730 m). Najdužu željezničku mrežu na svijetu ima SAD, a najgušću Belgija.