Prvi ispit 15. Državnog natjecanja

16.10.2023.
Nagrađujemo deset prvoplasiranih po razredu. SuperStar nagrade: Microsoft Xbox konzola, Bežični zvučnik, Igraći kontroler za mobitel, a učiteljima voditeljima natjecanja prijenosna računala ili mobiteli!

Vrijeme je za prvi ispit 15. Državnog natjecanja u poznavanju prometnih propisa.

Prvi ispit održava se u terminu od 16.10. od 08:00 do 26.10.2023. do 23:00 sati.

Ispit traje 15 minuta i sastoji se od 15 pitanja. Trinaest pitanja formom i sadržajem identično je pitanjima na vježbama. Četrnaesto pitanje je video pitanje, a petnaesto je u formi memory igre.

Video pitanje možeš pregledati više puta, a rješava se tako da nakon odgledanog videa (npr. neke prometne situacije) odabereš jedan od ponuđenih odgovora.  Kod memory pitanja trebaš upariti prometne znakove s njihovim značenjem ili s istovjetnim znakom.

Bonus bodove za brzinu osvojit ćeš samo u slučaju da točno odgovoriš na sva pitanja prije isteka 15 minuta.

Ispit možeš pokrenuti samo jedan puta i ne možeš ga ponavljati. Od ukupno 9 ispita boduju se 4 najbolja rezultata. Bodovi iz ispita se ne zbrajaju nego se računa prosječan rezultat.

Pravo pristupa ispitu je iskorišteno čim si pokrenuo ispit, i to bez obzira na rezultat i ishod. U slučaju da nisi zadovoljan/na rezultatom/ishodom ovog ispita (bez obzira na razloge), rezultat možeš popraviti u jednom od sljedećih ispita.

Kako pristupiti ispitu:

1. Prijavi se svojim AAI@EduHR korisničkim podacima i u svom profilu pregledaj podatke i promijeni ako je što netočno (razred, odjeljenje).
  2. Nakon što si se uvjerio da su svi podaci ispravni, spremi zaključaj svoj profil pritiskom na tipku "Spremi i zaključaj"
  3. Kad je profil zaključan, ispitu pristupaš iz izbornika Državno natjecanje – Moji ispiti i rezultati

U slučaju da si zaključao profil s krivim podacima kontaktiraj nas čim prije da ti otključamo profil kako bi ispravio podatke. Nemoj rješavati ispit prije nego si popravio podatke u profilu.

Svakako pogledaj nova pravila natjecanja.

Prije ispita popuni i dodatne podatke na temelju kojih ćemo dodijeliti posebne nagrade za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice i to :

• SuperStar nagradu - Micrsoft Xbox igraću konzolu za najuspješnijeg učenika, te Bežični zvučnik, za osvojeno drugo mjesto te Igraći kontroler za mobitel, za osvojeno treće mjesto u kategoriji Superstar
  • Tri prijenosna računala/mobitela za najuspješnije učitelje/nastavnike

Puno uspjeha i sreće u rješavanju ispita!

Tijekom 2021. godine u prometu je poginulo 17 djece i maloljetnih osoba u dobi do 17 godina, od čega je 6 poginulih mladih vozača.