Pripreme za 15. Državno natjecanje

25.9.2023.
Natjecanje kreće 1.10. Pozivamo učitelje da Prometnu Učilicu uvrste u školski kurikul. Uskoro kreću probni ispiti.

Prometna Učilica je eLearning platforma i program edukacije o prometnim pravilima i propisima koji se već dugi niz godina provodi u osnovnim i srednjim školama u Hrvatskoj.

Cilj programa je podići razinu znanja i svijesti o sigurnosti cestovnog prometa među najosjetljivijom skupinom sudionika u prometu - djecom i mladima. Program se provodi uz potporu Ministarstva unutarnjih poslova i Ministarstva znanosti i obrazovanja, kao dio operativnog plana Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa. Kao i prethodnih godina, djelatnici MUP-a posjetit će vašu školu prije početka natjecanja kako bi dostavili plakate s ključnim informacijama o natjecanju.

Jedna od glavnih aktivnosti programa je Državno natjecanje osnovnoškolaca u poznavanju prometnih propisa, koje se ove godine održava po 15. put.

Natjecanje će započeti 01.10.2023., a učenici će imati priliku pokazati svoje znanje i vještine kroz online testove, koje će rješavati na svojim računalima, tabletima ili pametnim telefonima.

Za najbolje učenike, razrede, škole i učitelje, mentore i voditelje natjecanja i ove godine osigurali smo brojne vrijedne i poticajne nagrade.

Kako bi se što bolje pripremili za natjecanje, učenici će moći rješavati probne ispite a za to smo pripremili i druge razne edukativne materijale i sadržaje, video lekcije i kvizove vezane uz prometnu tematiku.

Učitelji imaju važnu ulogu u poučavanju djece o prometu i sigurnosti i stoga su naši saveznici u stvaranju sigurnije i odgovornije prometne kulture. Zajedno s njima, želimo da naši učenici postanu bolji i odgovorniji sudionici u prometu, koji će znati kako u prometu zaštititi sebe i kako poštivati druge.

Pozivamo sve učitelje razredne i predmetne nastave, da uključe Prometnu Učilicu u školski kurikul i nastavne planove, te da motiviraju i podržavaju svoje učenike u sudjelovanju u Natjecanju.

Prometna Učilica je jedinstvena prilika za učenike da nauče više o prometu, da se zabave i da osvoje vrijedne nagrade. Pridružite nam se u stvaranju sigurnije i odgovornije prometne kulture!

U 2021. godini od naleta na bicikl smrtno je stradalo 20 osoba a 359 osoba je prošlo s ozljedama.