Važna obavijest za učitelje

4.10.2023.
Osvoji plaketu i laptop ili mobitel. Budi "Prijatelj djece u prometu". Pozivamo učitelje i voditelje natjecanja koji rade u više škola da objedine škole i olakšaju rad.

Poštovani učitelji i nastavnici, nadamo se kako ste se već u ovogodišnjim pravilima natjecanja primjetili promjene glede bodovanja učenika i pristupa ispitima.

Tri prijenosna računala ili mobitela namijenjena su za tri najuspješnija učitelja/nastavnika za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika osnovnih škola putem Prometne Učilice prema kriteriju odabira učenika. Prema kriteriju broja bodova tri najbolje škole će za uspjeh svojih učenika osvojiti pehare.

Učenici kod polaganja svakog od devet ispita samostalno biraju tko ih potiče da sudjeluju na natjecanju, pri čemu im je ponuđen izbor nastavnika iz škole koji su aktivni na Prometnoj Učilici.

Ukoliko u zadnjih sedam dana niste bili na Prometnoj Učilici i pratili napredak učenika na natjecanju, učenici vas na žalost neće moći birati.

Za svaki odabir učenika koji je taj ispit riješio s najmanje 900 bodova odabranom nastavniku dodjelit ćemo Vam jedan bod, te se na taj način formira lista najuspješnijih nastavnika - voditelja natjecanja, u sklopu kluba "Prijatelji djece u prometu" s ciljem postizanja nulte stope stradanja djece u prometu.

Osim  navedenih nagrada, plaketu "Prijatelj djece u prometu"  i ove školske godine dodijelit ćemo do 15 plaketa za najuspješnije nastavnike, prema kriteriju odabira učenika i ostvarenim rezultatima.

Popis učitelja koji u u prošloj školskoj godini zaslužili nagradu i plaketu "Prijatelj djece u prometu" možete pogledat ovdje.

VAŽNO!

Pozivamo učitelji i nastavnike koji rade u više škola da nam na mail adresu dostave ovjerenu potvrdu iz škola koje im nisu matične kako bi ih objedinili i pridružili i tim školama, odnosno kako bi ih učenici iz tih škola mogli birati. Potvrdu možete preuzeti OVDJE.

Električni automobil je automobil koji se pokreće elektromotorom, koristeći električnu energiju pohranjenu u akumulatoru, ili drugim uređajima za pohranu energije.
Električni automobili su bili popularni krajem 19. i početkom 20. stoljeća, dok su unapređenja motora s unutarnjim izgaranjem i masovna proizvodnja jeftinijeg vozila na benzin doveli do smanjenja korištenja vozila na električni pogon.

Električni automobili imaju nekoliko mogućih prednosti u odnosu na konvencionalne automobile s unutarnjim izgaranjem, koje uključuju značajno smanjenje onečišćenja zraka u gradovima, jer oni ne ispuštaju onečišćenja iz svojih izvora energije tijekom rada i smanjene emisije stakleničkih plinova.