OŠ Generalski Stol

20.2.2023.
Škola ima Roka, najboljeg šestaša u Republici Hrvatskoj!

Nagrada za prvo mjesto u konkurenciji šestih razreda otišla je u  OŠ Generalski stol. Osim toga školi je dodjeljena pohvalnica za vrlo zapaženo 8. mjesto između svih osnovnih škola u RH.

Iz škole su na dostavili fotografiju s uručenja nagrade i priznanja popratni tekst kojeg prenosimo u cijelosti:

Roko Vinski, učenik 6. razreda OŠ Generalski Stol, osvojio je 1.mjesto na 14.Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa na Prometnoj Učilici za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske 2022.godine.

Isto tako, on je jedini učenik osnovnih škola iz Karlovačke županije koji je osvojio prvu nagradu.

Roko je za svoj veliki uspjeh dobio mobitel.

Iskreno mu čestitamo na izvrsnosti i ostvarenom rezultatu, kao i mentorici, Elviri  Vidović, na radu i zalaganju o poučavanju  prometne kulture i poželjnom ponašanju u prometu.

U Zagrebu je konjski tramvaj uveden 5. rujna 1891. godine. Imao je vozni park od 10 otvorenih i 6 zatvorenih kola, a do 1910. godine povećao se na ukupno 38 kola. Prvi električni tramvaj pušten je u promet 18. kolovoza 1910. godine.

Danas, tramvajska mreža ima ukupnu dužinu od 116 km (širina tramvajskog kolosjeka je 1000 mm).