OŠ Brodarica

6.3.2023.
Nagrade i priznanja učenicima 4.A, 4.B i 4.G., web kamera Emanuelu iz PŠ Grebaštica.

Učiteljica i mentorica Sanja Gaćina poslala nam je fotografiju i prigodni tekst s uručenja nagrade. Tekst prenosimo u cijelosti:

Učeniku Emanuelu Bačeliću iz 4.G PŠ Grebaštica, OŠ Brodarica, uručena je nagrada i diploma za osvojeno 3. mjesto na 14. Državnom natjecanju osnovnoškolaca u poznavanju prometnih propisa za šk.g. 2022./2023.

Pokazao se kao najbolji poznavatelj prometnih propisa u svojoj školi i zasluženo je osvojio nagradu - Web kameru!

Čestitamo od srca i Emanuelu i svim dobitnicima i radujemo se novim natjecanjima i druženjima uz poučnu i zabavnu Prometnu učilicu!

Na web stranici škole objavljena je vijest o sudjelovanju na Natjecanju, pa je prenosimo u cijelosti:

U konkurenciji učenika iz 340 škola širom Republike Hrvatske, naši učenici postigli su odličan uspjeh.

Čak 6 naših četvrtaša našlo se među prvih 20, naš 4.A razred je među 20 najuspješnijih četvrtih razreda, a naša škola je među prvih 20 u Republici Hrvatskoj.

Učenici četvrtih razreda naše škole marljivo su učili o prometnoj kulturi i sudjelovali na 14. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa na web platformi namijenjenoj za učenje, poučavanje i provjeru znanja iz prometne kulture, prometnih propisa i prometnih pravila s ciljem unaprjeđenja sigurnosti prometa djece i mladih sudionika u prometu.

Prometna situacija oko naše škole svakodnevni je izazov svim sudionicima u prometu, a osobito našim najmlađim učenicima.

Baš zato, ove smo godine učili više o prometu, kako bismo znali više, poučili i mlađe i starije od sebe, pa čak i roditelje.

Natjecanje u poznavanju prometnih propisa organizira i provodi Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, CARNet-om i tvrtkom Moj Telekom d.o.o. koja je i nositelj prava za Prometnu učilicu.

Ove godine Natjecanje je trajalo od 1.10. do 18.12. 2022. godine i uključili su se po prvi put učenici četvrtih razreda naše škole sa svojim učiteljicama Divnom VukičevićBrankom Pastuović kao i naš četvrtaš iz PŠ Grebaštica koji je u natjecanju već pravi veteran, pod vodstvom svoje učiteljice Sanje Gaćina.

Čestitamo svim sudionicima natjecanja, a posebno Emanuelu Bačeliću i Petri Banovac koji su osvojili pohvalnice i nagrade.

Prometna kultura se uči i primjenjuje. Pridružite nam se u učenju, a mi se vidimo i na 15. Državnom natjecanju iz prometnih propisa.

Pridružujemo se čestitkama i vidimo se na sljedećem natjecanju!

Tramvaj je električno vozilo za gradski prijevoz putnika koje se kreće po tračnicama. Glavni pogon ostvaruje preko elektromotora koji mogu biti istosmjerni serijski motori ili trofazni asinkroni motori.

Najdulja tramvajska linija na svijetu je "Belgijski obalni tramvaj", koji povezuje pet primorskih općina i gradova - od flamanske općine Knokke, pa sve do valonskog gradića Adinkerke. Ukupna dužina ove međugradske linije je 68 km.