Najbolji razred na izletu

7.6.2019.

Učenici 6.B razreda OŠ Dragutin Tadijanović iz Slavonskog Broda na nagradnom izletu

Učenici 6.B razreda OŠ Dragutin Tadijanović iz Slavonskog Broda pobjednici su 10. Državnog natjecanja osnovnošklaca u poznavanju prometnih propisa u kategoriji „Razredi“.

Za ostvareni rezultat pripala im je i odgovarajuća nagrada: Jednodnevni izlet za učenike, njihove goste i pratitelje. Pobjednici su odabrali da žele posjetiti Hrvatsko zagorje.

Na izlet su krenuli 07.06.2019. godine a prvo odredište im je bila Gornja Stubica. Tamo su obišli Gupčevu lipu, jedinog živog svjedoka Seljačke bune. Nakon toga zaputili su se do centra mjesta gdje je avion Rudolfa Perišina i njegova bista pa do dvorca Oršić u kojem je postav muzeja Seljačke bune. Uslijedio je razgled dvorca uz stručno vodstvo, a zatim i šetnja do obližnjeg spomenika Seljačke bune, rada poznatog kipara Antuna Augustinča.

Popodnevni dio dana, nakon ručka, proveli su u veselom kupanju i druženju u sklopu Termi Jezerčica u Stubičkim Toplicama. Nakon uživanja na bazenima uslijedio je povratak u Slavonski Brod.

Provedena prostorna analiza teških prometnih nesreća po policijskim upravama kazuje da se u 2021. godini svaka četvrta prometna nesreća u Hrvatskoj dogodila na području PU Zagrebačke. Na području PU Požeško-slavonske otpada udio od tek 1,7% ukupnog broja prometnih nesreća u RH.