Konačni rezultati 11. državno Natjecanje

6.2.2020.

Imamo pobjednike 11. državnog Natjecanja u poznavanju prometnih propisa!

Natjecanje se provodilo u 3 kategorije:

• najbolji učenik/učenica
  • najbolji razred
  • najbolje škole

Nakon provjere svih relevantnih podataka i potvrda koje smo dobili od škola, iz kojih dolaze ovogodišnji nagrađeni učenici te pobjednici u kategorijama najbolji razred i najbolje škole, ovdje možete pogledati konačan poredak.

Rezultati pokazuju koliko je do samoga kraja bilo neizvjesno.

Svim natjecateljima, učiteljima, voditeljima i ravnateljima zahvaljujemo na sudjelovanju.

Posebne čestitke svim nagrađenima na ostvarenim rezultatima, uloženom trudu i pokazanom znanju.

Pozivamo vas da Prometnu Učilicu nastavite i dalje koristiti. Ponavljanjem i usvajanjem gradiva iz poznavanja prometne propisa doprinosite vlastitoj i općoj sigurnosti te podizanju razine prometne kulture.

Nacionalni plan sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske, temeljni je dokument i platforma za podizanje razine sigurnosti cestovnog prometa u našoj državi na višu, prihvatljiviju razinu od sadašnje. Nacionalni program na području naše države postoji od 1994. godine.

U razdoblju od prihvaćanja provedbe prvog Nacionalnog programa do danas dogodilo se niz promjena u prometu na cestama u Republici Hrvatskoj. Stanje sigurnosti cestovnog prometa u Hrvatskoj znatno se poboljšalo.

Od 1.321 poginulih osoba u 1989. godini do 237 poginulih u 2020. godini, uz izuzetno veliko povećanje broja vozila, vozača i prometnih tokova - podatak je koji se mora respektirati.  Na žalost u 2021. godini zabilježen je porast stradalih u odnosu na prethodnu godinu.